Domov Novinky Po 18 rokoch si Ramos zahrá proti Realu Madrid

Po 18 rokoch si Ramos zahrá proti Realu Madrid

V sobotu sa španielsky obranca stretne s Realom Madrid prvýkrát od odchodu z klubu v roku 2021. Ramos doteraz hral proti Realu dvakrát a ani raz neprehral.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Sergio Ramos bol nepochybne jedným z najlepších obrancov Realu Madrid. Je to hráč, ktorý počas pôsobenia s kráľovským znakom na hrudi dosiahol najväčšie úspechy v kariére, no prispel aj k rozšíreniu už aj tak bohatej histórie klubu z Estadio Santiago Bernabéu.

Počas 16 rokov hrania v hlavnom meste Španielska získal Sergio Ramos s tímom 21 titulov. Góly obrancu z finále Ligy majstrov v Lisabone a Miláne, dva v Allianz Aréne, gól v Superpohári proti „jeho“ Seville v roku 2018 či strelené góly v El Clásicu proti Barcelone zostanú fanúšikom navždy v pamäti.

Celkovo počas 16 rokov reprezentovania Realu Madrid odohral stopér 671 zápasov a strelil 101 gólov, čím si vyslúžil status klubovej legendy.

To všetko by však nebolo možné bez Ramosovho talentu, ktorý sa rozvíjal práve v Seville. Sergio Ramos začal svoje dobrodružstvo s futbalom v akadémii andalúzskeho klubu, do ktorého vstúpil vo veku 7 rokov.

Vo veku 16 rokov debutoval v seniorskom futbale. Vo svojej prvej sezóne odohral 7 zápasov a v ďalšej sezóne (2004/2005) sa stal základným hráčom tímu Joaquína Caparrósa, nastúpil v 41 oficiálnych zápasoch a strelil tri góly. Jeden z nich proti Realu Madrid.

Sergio Ramos sa na začiatku svojej kariéry objavil v dvoch zápasoch proti Realu Madrid. Prvý sa skončil víťazstvom na Bernabéu (1:0 po góle Júlia Baptistu) a druhý remízou 2:2 na ihrisku Ramóna Sáncheza Pizjuána.

Práve v zápase pred domácim publikom strelil svoj jediný gól proti Realu Ramos, keď sa predviedol fantastickou strelou z približne 30 metrov. O niekoľko týždňov neskôr bol hráč už hráčom Los Blancos.

Ak si Diego Alonso v sobotu vyberie Ramosa, bude to pre Španiela tretí zápas proti jeho milovanému klubu. Môžeme si byť istí, že 37-ročný hráč, ktorý ešte neokúsil chuť prehry proti Realu, odloží svoje nálady a vydá na ihrisku všetko, aby pomohol hostiteľom získať body, ktoré tak zúfalo potrebujú.

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x