Domov Novinky Plán v defenzíve Realu nevyšiel podľa predstáv, Curtois sa zlepšuje

Plán v defenzíve Realu nevyšiel podľa predstáv, Curtois sa zlepšuje

Autor: Jana Comová
1332 videní

Toto leto by mohlo byť pre stabilitu obrany Los Blancos rozhodujúce. Keď sa Real Madrid pokúsil o prestavbu ešte v roku 2019, zdalo sa, že dokázal posilniť svoju oporu v obrane o hráčov, ktorí by mohli v budúcnosti nahradiť obrancov, ktorí sú teraz prvou voľbou trénera. Zatiaľ to tak nevyzerá.

Los Blancos vsadili všetko na partnerstvo Sergia Ramosa a Raphaëla Varana v strede obrany. Zinedine Zidane si bol tiež istý, že by mohol pomôcť Marcelovi znovu nájsť jeho formu. Za alternatívu by zatiaľ zvolil Odriozolu, Militãa a Mendyho, no na príležitosť čakali aj absolventi madridskej akadémie Achraf Hakimi, Reguilón a Vallejo.

Plány Los Blancos sa však nevyplnili podľa očakávaní a budúcnosť ich obrany sa nezdá taká sľubná ako pred pár rokmi, a to aj napriek tomu, že klub dosiahol dohodu o podpísaní zmluvy s Davidom Alabom.

Varanova a Ramosova budúcnosť

Ramos ešte musí dosiahnuť dohodu s Realom Madrid o predĺžení zmluvy, ktorá trvá do leta tohto roku. V prípade, že obidve strany neuzavrú dohodu, Los Blancos stratia jeden zo svojich najdôležitejších obranných pilierov, ktorý je lídrom tímu na ihrisku i mimo neho.

Varane zatiaľ neprežíva najlepšiu sezónu a pri ukončení kontraktu v roku 2022 sa klub obáva, že by sa Francúz mohol budúci rok v lete pokúsiť o bezplatný prestup. V prípade, že Varane nebude súhlasiť s obnovením zmluvy, Real Madrid by mohol uvažovať o jeho predaji v letnom prestupovom období.

Odriozola, Marcelo, Reguilón, Achraf a Lucas

Dani Carvajal a Marcelo sú dvaja z najskúsenejších krajných obrancov v Európe. Odriozola, Reguilón a Achraf mali v úmysle ich v budúcnosti zastúpiť. Achraf bol však do Interu predaný minulé leto, Odriozola nie je súčasťou plánov Zidana v tejto sezóne a Reguilón odišiel do Tottenhamu – hoci má Real Madrid možnosť odkúpiť ho.

Zidane medzitým vložil dôveru do Mendyho s Lucasom Vázquezom na pravej strane obrany, keď Carvajal nehral. Vázquezov kontrakt vyprší 30. júna a všetko nasvedčuje tomu, že toto leto odchádza z tímu Los Blancos.

Militão, Vallejo a Nacho

Militão bol jedným z najväčších prestupov Realu Madrid v roku 2019 pri pokuse nahradiť Pepeho ako stredný obranca, ktorý by mohol bojovať o miesto v základnej zostave s Ramosom a Varanom. Brazílčan však na Zidana ešte musí urobiť dojem, Nacho sa však posunul pred svojho tímového kolegu.

Kontrakt Nacha s klubom Los Blancos trvá do roku 2022 a Španiel ho ešte musí obnoviť. Očakáva sa, že momentálne v Granade hosťujúci Jesús Vallejo nebude považovaný za alternatívu pre post stredného obrancu na budúcu sezónu.

Curtois vylepšuje Real Madrid

Po náročnom štarte svojej kariéry v Madride po prestupe z Chelsea v roku 2018 bol Courtois jedným z najkonzistentnejších hráčov Los Blancos za posledné dve sezóny.

V tejto sezóne si v La Lige udržal 11 čistých kont – lepšie skóre zaznamenali iba Jan Oblak a Yassine Bounou – a len títo dvaja brankári a Marc-André ter Stegen majú lepšie percento zásahov ako Curtois so 72,3% percentami pri viac ako troch odohraných zápasoch.

Courtoisa pravidelne chválil aj Zinedine Zidane za jeho brankárske zásahy v zápasoch. Dvadsaťosemročný hráč je presvedčený, že vďaka mnohým vylepšeniam jeho hry sa stal „kompletnejším brankárom“.

„Myslím si, že som povyrástol v držaní lopty, najmä hrou nohami,“ povedal. „V Madride pod Zidanom potrebujeme hrať a prihrávať pod tlakom. V tom som sa veľmi zlepšil.“

„Samozrejme, že som teraz tiež skúsenejší. O niečo lepšie viem čítať situácie a posilnil som sa aj po psychickej stránke. Je to kombinácia všetkých tých vecí. Ako brankár sa stávam kompletnejším, ale na tom musíte stále pracovať. Je to vývoj – vo futbale sa neustále vyvíjate.“

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x