Domov Novinky Plán Realu na rozhodcovské škandály

Plán Realu na rozhodcovské škandály

Zdá sa, že Los Blancos sa už s rozhodnutím Gila Manzana vyrovnali, no stále sa cítia urazení. O sobotňajšej krádeži klub nevydá žiadne špeciálne oznámenie.

Autor: Marek Varga
3 komentáre

Neuznaný gól Bellinghama je v Reale Madrid naďalej horúcou témou. Posledný hvizd Gila Manzana zrušil „remontadu“ Ancelottiho tímu, čo zjavne nahnevalo hráčov Los Blancos. Výsledkom bola červená karta pre Angličana a žltá karta pre Joselua. Potom prišli reakcie klubu.

Po prvé: vyhlásenie na webovej stránke Realu Madrid. Objavila sa recenzia zápasu, ktorá označila odpískanie Gila Manzana za „bezprecedentné rozhodnutie rozhodcu“, ktoré zabránilo tímu vyhrať na Estadio Mestalla. Klubové zdroje odpovedali na otázku o ich názore rovnako: „Zažili sme niečo nevídané.“

Vinícius zdieľal tento postoj vo svojich vyjadreniach pre Real Madrid TV. „Nevyhrali sme, pretože nám to nedovolili,“ povedal Brazílčan. Za tieto slová nebude útočník potrestaný. Neskôr sa objavil Tchouaméniho tweet, na ktorý ironickým smiechom zareagoval aj jeho krajan Eduardo Camavinga.

V Reale Madrid sa rozhodovalo rýchlo. Bolo podané odvolanie v súvislosti s červenou kartou Bellinghama za to, že Gilovi Manzanovi povedal „to je sk*rvený gól.“

A tiež na zvyšné karty, čo klub robí takmer vždy. Hlavné mesto sa odvoláva proti žltej karte pre Viníciusa v 72. minúte, Fedeho Valverdeho v 80. minúte a aj Joselua, ktorý dostal po záverečnom hvizde žlté napomenutie.

Los Blancos neposkytnú žiadne nové vyhlásenie týkajúce sa výkonu Gila Manzana. Momentálne sa to neplánuje. Stačí zápis zo stretnutia, vyjadrenia hráčov, fotografie a záznam situácie, ktorú všetci videli.

Rozhodol o tom kráľovský tábor. Svoj postoj na tlačovej konferencii zaujal aj Ancelotti: „Stalo sa niečo bezprecedentné, pretože si myslím, že po odkopnutí lopty sme mali loptu a myslím si, že akcia mala byť zastavená, keď loptu získa Valencia.“

Rozhorčenie. Toto slovo vystihuje situáciu v Reale Madrid po tom, čo sa stalo minulý víkend vo Valencii. Klub sa cíti dotknutý rozhodcovskými rozhodnutiami, ktoré tím zažíva v lige, a uvádzajú príklady neuznaného gólu Lucasa Vázqueza proti Seville a posledných minút na Mestalle a hovoria aj o penalte, ktorú chcel odpískať Manzano. Neskôr túto chybu našťastie opravil VAR.

Real teraz upriamuje pozornosť na Ligu majstrov a nechce, aby hnev z minulej soboty narušil prípravu tímu na stredajší zápas proti Lipsku. S každým ďalším dňom sú Los Blancos z La Ligy viac a viac sklamaní a už myslia na budúcnosť so Superligou v hlavnej úlohe. „Takéto veci sa v Superlige nestanú,“ hovoria v Madride.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x