Domov Novinky Perfektné: Real Madrid je v semifinále!

Perfektné: Real Madrid je v semifinále!

Real Madrid sa v treťom ročníku juniorskej Ligy majstrov už druhýkrát prebojoval do semifinále a tak sa pozrie do švajčiarskeho Nyonu (Semifinále je na programe 15. apríla a finále 18.4.). V semifinále si na domácej pôde poradil s portugalskou Benficou Lisabon 2-0. Práve tento tím bol katom mladíkov Realu v prvom ročníku, kedy v semifinále dostali príučku v pomere 0-4.

Náročný zápas rozhodli gólmi Aleix Febas a obranca Salto. V ďalšom kole nastúpi „Biely balet“ s lepším z dvojice PSG vs. AS Rím.   Štadión Alfréda Di Stéfana bol svedkom vyrovnanej bitke, kde sa oba celky snažili ovládnuť stred poľa a z prepracovanej defenzívy vyrážať do šancí.   V prvom polčase boli k dispozícií šance na oboch stranách. Luca Zidane podržal Real Madrid, zatiaľ čo najmä Lazo spálil veľkú tutovku, keď mieril spred päťky nad a k videniu bola na bráne Duarteho aj nastrelenná tyčka. Útočným akciám domácich dávali myšlienky najmä na pravej strane Achraf Hakimi a Cristian Cedres.

Druhé dejstvo už prinieslo aj góly. Najprv sa v 66. minúte po rýchlej narážačke Borju Mayorala do šestnástky strelou okolo gólmana Duarteho presadil Aleix Febas a o jedenásť minút neskôr víťazstvo poistil po vyrazenej strele Alejandro Salto. To už prišlo v hre hostí s desiatimi hráčmi, keďže po druhej žltej bol vylúčený Pedro Amaral. A to ešte v 73. minúte z hranice päťky trafil Borja Mayoral žrď!

Real Madrid Juvenil A 2-0 Benfica Lisabon U19

Góly: 66. Febas, 77. Salto

Real Madrid: Luca Zidane – Achraf Hakimi, Álex Salto, Álex Martín, Dani Fernández – Óscar (79. Seoane), Fidalgo, Febas, Cristian Cedrés (87. Mario), Lazo – Borja Mayoral (82. Dani Gómez)

Benfica: Duarte – Buta, Escoval, Lima, Amaral, Pedro Rodrigues (77. Filipe), Gonçalo Rodrigues, Carvalho, Pereira, Gonçalves, Šarkič (61. Jose Gomes)

Krátky zostrih zápasu nájdete TU a Onlajn prenos aj na stránke onlajny.eu.

V druhom dnešnom zápase porazil Anderlecht Brusel prekvapivo Barcelonu 2-0 a stal sa druhým semifinalistom. Góly za belgický celok strelili Bernier a Vancamp. V nadstavenom čase bol ešte vylúčený Mangala.   9.3.2016 budú o postup bojovať PSG a AS Rím. Víťaz tohto zápasu nastúpi 15. apríla v Nyone proti Realu a lepší z duelu Chelsea – Ajax (10.3.2016) zas proti Anderlechtu.

Zdroj: realmadrid.com, uefa.com