Domov Novinky Penalta v Dohe, NBA v Paríži a nepríjemné zranenie

Penalta v Dohe, NBA v Paríži a nepríjemné zranenie

Real Madrid stále vkladá veľké nádeje do Auréliena Tchouaméniho, no posledné mesiace neboli najlepšie pre francúzskeho stredopoliara, ktorý pravdepodobne začne dnešné El Clásico na lavičke náhradníkov.

Autor: Marek
0 komentár

Prvé majstrovstvá sveta, prvé finále a krutý výsledok. Francúzsko prehralo v Katare s Argentínou a nemalú zásluhu na tom mal pokutový kop Tchouaméniho. Psychický boj s ním vyhral Martinez.

Argentínsky brankár posunul loptu z miesta zahrávania, pozrel na neho s vyzývavým výrazom a začal gestikulovať, aby ho naštval. Odpovedal Tchouaméni so šibalským úsmevom, ale aj so znepokojeným výrazom tváre.

Coman už minul a vedel, že ďalšou chybou môžu byť Argentínčania majstri sveta. A tak sa aj stalo. „Chvíľu potrvá, kým spracujeme horkosť a frustráciu. Vyskúšali sme všetko. Prevzal som zodpovednosť, ale nefungovalo to. Som prvý, koho to zranilo,“ napísal na svoju sociálnu sieť niekoľko hodín po prehre. K bolesti sa pridali aj nešťastné rasistické urážky, ktoré ho prinútili na pár dní vypnúť svoje profily.

Tchouaméni nebol rovnaký od tohto finále. Až do majstrovstiev sveta boli jeho výkony brilantné. Nepotreboval ani minimálne adaptačné obdobie. Od prvého zápasu bez Casemira, prevzal na seba zodpovednosť a vyzeralo to, akoby hral v Reale dlhé roky.

Kvôli zraneniu, ktoré utrpel deň po zápase v La Cerámica, strávil zvyšok januára na rehabilitácii, vynechal ligové zápasy proti Athletic a Real Sociedad, španielsky Superpohár a Copa del Rey.

Zápas proti Villarrealu sa hral v rovnaký termín ako zápas NBA v Paríži. Aurelién tam bol osobne a nebál sa aj odfotiť. Jeho tím tvrdo pracoval, aby otočil z 2:0, zatiaľ čo on si užíval svoju obľúbenú zábavu – americký basketbal.

Rýchlo sa ospravedlnil na sociálnych sieťach a vo februári, pred finále MS klubov, to urobil opäť počas tlačovej konferencie: „Požiadavky a tlak v Madride sú veľmi vysoké. To, čo sa stalo v Paríži, bola moja chyba, ale som mladý a som si istý, že sa to už nestane,“ vysvetlil po španielsky.

Po ďalšom týždni bez zápasu kvôli chrípke, počas ktorej vynechal rozhodujúce zápasy na El Sadar a Anfield, nastúpil ako náhradník proti Atléticu. Dnes bude zrejme taktiež náhradníkom v El Clásicu.

Francúz, mimo svojej najlepšej formy, predpokladá, že momentálne sú pred ním v poradí aj Camavinga a Ceballos. Nie sú to len pocity. Sú to aj údaje, ktoré hovoria o hráčovi, ktorý je neistejší v rozohrávke a už nedostáva loptu ako predtým.

Údaje, ktoré on sám rozoberá lupou už od malička. Po každom zápase Tchouaméni na videu zhodnotí svoj zápas a výkony súperov na rovnakej pozícii.

Chápe, že je to o malých detailoch, ktoré tvoria tenkú hranicu medzi tým, či je len ďalší hráč do počtu alebo sa stane legendou Realu Madrid. Preto má rád NBA, šport, kde sa kladie väčší dôraz na individuálne rekordy.

Otec, ktorý pochádza z Kamerunu zo strednej vrstvy, mu vštepoval, že ak sa chce stať elitným futbalistom, musí byť najprv vzdelaným chlapcom. Túto akademickú disciplínu, ktorú sa naučil aj z džuda, športu, ktorému sa v detstve venoval, si preniesol do svojej profesie.

Oddanosť, vytrvalosť a obetavosť. Vyjadril to aj motivačnými vetami v osobnom zápisníku, ktorý používa ako denník: „Chcem zanechať svoju stopu vo futbale a Real Madrid je na to najlepším klubom na svete,“ povedal v deň jeho prezentácie.

Teraz je čas vrátiť sa do svojej najlepšej formy a dnes je na to najlepšia príležitosť.

zdroj: abc.es

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x