Domov Mužstvo Päť detailov, ktoré si Zidane zoberie z prvého zápasu

Päť detailov, ktoré si Zidane zoberie z prvého zápasu

Hráči Realu Madrid majú na predsezónnom turné v USA za sebou prvý zápas. S Manchestrom United remizovali v riadnej hracej dobe 1:1, na penalty však prehrali 1:2. Aj keď to bol len prípravný zápas, ponúkame vám päť detailov, ktoré určite nezostali bez povšimnutia Zinedina Zidana.

1. Pravá strana obrany

Real Madrid má pred novou sezónou na tomto poste len jedného hráča – po odchode Danila ním zostal Dani Carvajal. Ten nastúpil na prvý polčas, vedľa neho hral Nacho. Práve cez túto stranu viedla gólová akcia červených diablov. Anthony Martial to urobil naozaj dobre, túto stranu obrany sa mu podarilo dokonale zaskočiť svojimi kľučkami. Vedenie Realu zvažovalo, či nepodpíše hráča v štýle Danila, aby bol aspoň miernou konkurenciou pre Carvajala. V druhom polčase na tejto strane zahral mladík z akadémie Achraf naozaj vynikajúco a Dayleho Blinda prakticky nepustil do žiadnej väčšej šance. Odchovanec klubu tak ukázal potenciál, ktorý sa v ňom skrýva. Zidane tak má nad čím premýšľať.

2. Theo potvrdzuje očakávania

Theo Hernández v spomínanom zápase debutoval za Real Madrid a ak by sa jeho výkon hodnotil ako v škole, určite by obišiel so známkou výborný. Ukázal svoj potenciál. Ponúka sa ako druhá alternatíva na ľavý kraj obrany. Určite by to prospelo Marcelovi, ktorý bol v minulej sezóne veľmi vyťažovaný a tak by si pri Theovom záskoku určite oddýchol aspoň v piatich zápasoch navyše. Práve po faule na Thea nasledovala penalta, z ktorej vyrovnal Casemiro. Theo bol aj exekútorom v záverečnom rozstrele, ale svoj pokus nenamieril medzi tri žrde. V zápase ukázal, že jeho veľkou zbraňou by mala byť rýchlosť.

3. Partner k Ramosovi do obrany

Po odchode Pepeho prichádza tak príležitosť, na ktorú čakali, pre dvojicu hráčov – Raphaela Varana a Nacha – kto bude partnerom Sergia Ramosa v defenzívnej línii. Aj keď treba povedať, že pri poslednej sezóne bol voľbou číslo jeden pre Zidana Varane hlavne kvôli nie ideálnemu zdravotnému stavu Pepeho. Francúz má tak miernu výhodu, ale určite má šancu aj Nacho. El Clásico v Miami, ale hlavne zápas o európsky Superpohár proti Manchestru United ukážu, kto bude Zidanovou voľbou číslo jeden.

4. Chýbal gól z hry

Neprítomnosť Cristiana Ronalda v útoku bola badateľná. Nedá sa hovoriť o tom, že by si biely balet vytvoril na skórovanie nejaké veľké príležitosti. Bale ani Benzema nedokázali za prvý polčas za gólmanom červených diablov napnúť sieť. V druhom polčase, v ktorom patril útok mladíkom z akadémie, dokázali bieli síce skórovať, ale aj to bolo z penalty. Proti Manchestru City by to chcelo aj gól z hry.