Domov Novinky Panathinaikos 85-69 Real Madrid Baloncesto

Panathinaikos 85-69 Real Madrid Baloncesto

Vedúci tým tabuľky skupiny E TOP16 Euroligy neprežil svoj najlepší deň a v Aténach prehral vysokým rozdielom v pomere 85-69.

Real je už síce do ďalšej fázy kvalifikovaný, no teraz hráčom ide o to, aby si do play-off zabezpečili výhodu domácej palubovky. Gréci však hneď od začiatku preukázali svoju silu a fyzickú pripravenosť. Madridu sa síce nízku úspešnosť dvojkových hodov (33%) darilo kompenzovať trojkovými pokusmi, štyri straty však znamenali, že naši prvú štvrtinu prehrali o štyri body (19-15). Na začiatku druhej štvrtiny domáci svoj náskok ešte o niečo navýšili (23-15), no potom Real predviedol svoj najlepší výkon zápasu. Výraznou mierou k tomu dopomohol nástup Slaughtera a šnúra 10-2 znamenala vyrovnanie skóre na 25-25. Panathinaikos potom však získal niekoľko útočných doskokov a do polčasu opäť vyhrával (41-35).

Polčasová prestávka tentokrát nezmenila priebeh zápasu. Grécky tím si od Realu aj naďalej úspešne dodržiaval odstup. Iba Reyes, ktorý strelil prvých sedem bodov nášho tímu v tretej štvrtine, dokázal nájsť recept na domácu obranu. Pappas a Nelson viedli šnúru 23-8 a po tretej štvrtine bol náskok už 16-bodový (69-53). Hráči Realu odovzdali v poslednej štvrtine na palubovkee všetko, ale na comeback nebolo dostatok času. Panathinaikos boli navyše natoľko namotivovaní, že presne vedeli, ako si majú vedenie udržať. Real nakoniec v Aténach podľahol Panathinaikosu v pomere 85-69.

Strelci:

PANATHINAIKOS 85 (19+22+28+16): Diamantidis (2), Slaughter (5), Giankovits (4), Gist (13), Batista (8); Pappas (22), Fotsis (0), Nelson (16), Mavrokefalidis (8), Blums (3),  Lawal (4), Bochoridis (-).

REAL MADRID 69 (15+20+18+16): Llull (11), Rivers (3), Rudy (12), Reyes (11), Bourousis (2); Campazzo (-), Carroll (16), Nocioni (0), Maciulis (2), Sergio Rodríguez (4), Slaughter (4), Ayón (4).