Domov Novinky Otec poslúchol syna

Otec poslúchol syna

Autor: Marek
1 komentár 1773 videní

Davide Ancelotti proti Granade povedal svojmu otcovi, že je čas na zmenu. Isco sa však objavil na ihriskuveľmi neskoro. Tak neskoro, že Andalúzčan, ktorý mal problémy s disciplínou, sa v určitom momente rozhodol zastaviť rozcvičku.

V poslednom pohárovom zápase sme videli nespokojnosť Daniho Ceballosa, ktorý svoj nesúhlas vyjadril aj trénerovi. Carlo vždy uprednostňoval stratégiu neskorých striedaní. Jeho syn sa však snaží otcov postoj zmeniť.

Asistent trénera považuje za najlepšiu taktiku tri striedania do 70. minúty. Potom má tím získať väčší náboj a väčšiu energiu.

Posledné dve striedania však podľa neho netreba využívať len v záverečných minútach…

Ancelotti starší bol opakovane kritizovaný za svoje konzervatívne názory v tejto veci. Talian má široký káder, no stále sa bráni využiť ho naplno.

Blanco, Miguel, Arribas a Marvin, ktorí hrali veľa za Zidana, sa v tejto sezóne dostali do nemilosti. Z tímu pod vedením Raúla má naozaj rád len Petra. Tak či onak, zdá sa, že Davide pomaly začína apelovať na otcove myslenie.

V poslednom ligovom zápase dostali Camavinga a Ceballos po 23 minút. Obaja sa mohli cítiť dôležito.

Valverde a Nacho sa predstavili len na 10 minút, keďže gól na 1:1 mierne zmaril plány trénera. Nebyť presného zásahu Guedesa, zrejme by sme ich na ihrisku videli o niečo skôr.

V klube bolo veľa ľudí prekvapených, prečo sa v takom silnom tíme hráči ako Valverde dostali na zadné sedadlo.

Uruguajčan každým stretnutím strácal vieru v seba samého a bolo pre neho čoraz ťažšie vrátiť sa na úroveň, na ktorú bol zvyknutý. Počas svojho pôsobenia na ihrisku nedokázal naplno ukázať svoj potenciál.

Rovnako to bolo aj s Camavingom. Francúz začal skvele, no potom sa jeho podiel minút postupne znižoval. V posledných dvoch zápasoch však mohol stredný záložník opäť cítiť dôležitú súčasť trénerskej skladačky.

Ak odsuniete mladého hráča nabok, bude to horšie a horšie. Na druhej strane, ak do neho vložíte svoju dôveru, bude prekvitať aj naďalej. Zhruba takto vyzerá celý mechanizmus.

Na naliehanie svojho syna Ancelotti nakoniec urobil päť striedaní v posledných dvanástich minútach. Predtým mohol nadobudnúť dojem, že Talian pustí náhradníkov len, aby mal pokoj.

Hráči však s týmto stavom spokojní neboli. Chcú nielen viac zarobiť, ale aj hrať (nie všetci).

Davide sa s hráčmi veľa rozpráva a žiada ich, aby boli pokojní. Sľúbil im, že trend sa otočí a slovo dodržal.

Predkladal otcovi argumenty a ten s ním napokon súhlasil. Skoršie striedania sú dobré aj pre starostlivosť o zdravie tých najskúsenejších hráčov.

Kritickým momentom je 70. minúta. Náhradníci musia cítiť spoluzodpovednosť za vedúcu pozíciu. Ceballos, Camavinga, Nacho, Rodrygo a Valverde musia hrať, aby sa nepresvedčili, že stoja na jednom mieste.

zdroj: abc.es

 
Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x