Domov Novinky OFICIÁLNE: Vinícius nemá žiadny trest kvôli červenej karte!

OFICIÁLNE: Vinícius nemá žiadny trest kvôli červenej karte!

Vinicius Júnior nie je suspendovaný ani na jeden zápas za červenú kartu proti Valencii.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Argumenty Realu Madrid presvedčili súťažný výbor a hráč môže hrať v stredu proti Rayo Vallecano.

Rozhodca súťažného výboru hlási, že Real Madrid narušil integritu záznamu rozhodcu prostredníctvom videa a grafických dôkazov.

Los Blancos primárne argumentovali tým, že celá situácia je súčasťou sledu udalostí počas celej sezóny. VAR sa nedopustil ľudskej chyby, ale jednoducho poslal zostrihaný a neobjektívny video materiál na posúdenie rozhodcovi. Podľa Los Blancos sa tým v očiach rozhodcu stal agresor, ale v skutočnosti bol obeťou.

Real Madrid navyše upozornil, že až v opravenom protokole boli informácie o rasistických urážkach voči hráčovi uvedené. Rozhodca neinformoval o tom, že Brazílčan bol už pred zápasom urážaný, keď tím dorazil autobusom na štadión. Všetky rasistické a nerasistické urážky, ktoré hráč dostane počas zápasu, sú spočítané.

Dôležité je, že klub uviedol, že samotný Ricardo De Burgos Bengoetxea udelil Viniciusovi Júniorovi žltú kartu za „šarvátku“ a rozhodnutie zmenil po obrázkoch poskytnutých VAR, ktoré boli neobjektívne a neukazovali pôvodnú agresivitu dvoch hráčov Valencie. Real zdôraznil, že Vinicius sa len chcel dostať zo škrtenia.

Klub tiež neváhal využiť mediálnu informáciu, že federácia vyhodila rozhodcu VAR za to, že rozhodcovi poslal neobjektívne obrázky na posúdenie. Brazílčanovo gesto voči Durovi bolo spôsobené rizikom udusenia a hráč Realu Madrid konal inštinktívne.

Súťažný výbor tieto argumenty akceptoval a na základe nich ponechal červenú kartu bez akéhokoľvek disciplinárneho postihu.

zdroj: rfef.es

Marek Varga

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x