Domov Novinky Oficiálne: Real Madrid nebude hrať tento víkend

Oficiálne: Real Madrid nebude hrať tento víkend

Autor: Marek
0 komentár 1531 videní

Národná rada pre šport oficiálne potvrdila, že zápas Real Madrid proti Athletic sa tento víkend neuskutoční.

La Liga požiadala o odloženie zápasu Realu Madrid s Athletic, pretože sa domnieva, že celistvosť súťaže bola narušená odohraním kvalifikačných zápasov o postup na Majstrovstvá sveta v Južnej Amerike v noci zo štvrtka na piatok európskeho času.

K rovnakému záveru došlo v septembri aj pre zápasy Barcelony proti Seville a Villarrealu proti Deportivo Alavés, pretože tieto tímy hrali svoje zápasy Ligy majstrov v utorok a nebolo možné naplánovať ich ligové zápasy na nedeľu.

Teraz to platí pre Real Madrid a Atlético Madrid, ktoré sa v Európe predstavia v utorok po reprezentačnej prestávke.

Národná rada pre šport, najvyšší vládny výkonný orgán v španielskom športe, dnes oficiálne vydala dočasné ochranné opatrenie pre žiadosti La Ligy o odložení týchto stretnutí.

Vzhľadom na námietku Španielskej futbalovej federácie sa všetko opäť skončilo na vládnom poli a úrady budú spor riešiť, kým príslušný súd v tejto záležitosti nerozhodne o kompetenciách.

Súťažný výbor RFEF v septembri v prvých takýchto prípadoch rozhodol, že zápasy sa neodkladajú z dôvodu vyššej moci, preto by sa mali hrať včas.

La Liga sa proti tomuto rozhodnutiu odvolala na Národnej rade pre šport, ktorá s ňou súhlasila a nakoniec sa spomínané zápasy nekonali.

Teraz to bude podobné, pretože predstavitelia vlády priznávajú, že v tejto veci má pravdu La Liga, ktorá tvrdí, že nejde len o neskorý návrat juhoamerických hráčov, ale aj o zmeny reprezentačného  kalendára, ktoré porušujú harmonogram ligy.

Real Madrid už dostal konečné potvrdenie, že tento víkend nehrá a že ich ďalším zápasom bude súboj Ligy majstrov so Šachtarom Doneck, ktorý sa uskutoční v utorok.

Zápas proti Baskom sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude hrať na začiatku decembra.

zdroj: iusport.com, marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x