Domov Prestupy OFICIÁLNE: Karim Benzema odchádza z Realu Madrid

OFICIÁLNE: Karim Benzema odchádza z Realu Madrid

Real Madrid C.F. a kapitán Karim Benzema sa dohodli, že ukončia jeho skvelú a nezabudnuteľnú etapu hráča nášho klubu.

Autor: Marek Varga
9 komentárov

Klub oficiálne oznámil, že Karim Benzema odohrá dnes posledný zápas za Real Madrid.

Počas štrnástich sezón, v ktorých hájil náš znak a náš dres, získal 25 titulov, čo je rekordný počet pre Real Madrid: 5x Ligu majstrov, 5 Majstrovstiev sveta klubov, 4 Európske superpoháre, 4 Ligy, 3 Copa del Rey a 4 Španielske superpoháre.

Karim Benzema je aktuálne držitelom Ballon d’Or a Hráč roka UEFA, zároveň bol zaradený do FIFA FIFPRO XI a vyhral Pichichi Trophy 2022 – cenu za najlepšieho strelca La Ligy.

Ocenenia získané po jednej z najvýnimočnejších sezón v našej histórii, najmä v Lige majstrov, v ktorej náš kapitán hral v pamätných zápasoch, ktoré pomohli Realu Madrid vyhrať štrnásty Európsky pohár v Paríži, pričom bol s 15 gólmi najlepším strelcom tejto súťaže.

Karim Benzema je piatym hráčom v poradí, ktorý mal na sebe náš dres najviackrát so 647 zápasmi, a je druhým najlepším strelcom Realu Madrid s 353 gólmi. Je aj štvrtým najlepším strelcom v Lige majstrov v histórii tejto súťaže.

Kariéra Karima Benzemu v Reale Madrid bola príkladom vzorného správania a profesionality a reprezentovala hodnoty nášho klubu. Karim Benzema si vyslúžil právo rozhodovať o svojej budúcnosti.

Madridisti a všetci fanúšikovia po celom svete si užili jeho magický a jedinečný futbal, vďaka ktorému sa stal jednou z veľkých legiend nášho klubu a jednou z veľkých legiend svetového futbalu.

Real Madrid je a vždy bude jeho domovom a jemu a celej jeho rodine želá to najlepšie v tejto novej fáze života.

Budúci utorok 6. júna o 12:00 sa v Reale Madrid City uskutoční oficiálna rozlúčka s Karimom Benzemom za účasti nášho prezidenta Florentina Péreza.

zdroj: realmadrid.com

Subscribe
Notify of
9 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

9
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x