Domov Prestupové leto 2021 Oficiálne: Casemiro predĺžil zmluvu s Realom Madrid!

Oficiálne: Casemiro predĺžil zmluvu s Realom Madrid!

Autor: Marek
12 komentárov 605 videní

Brazílčan dnes oficiálne predĺžil zmluvu s Realom Madrid v sprievode Florentina Péreza.

„Real Madrid a Casemiro sa dohodli na predĺžení zmluvy s hráčom, ktorý v klube zostane nasledujúce štyri sezóny, do 30. júna 2025,“ uvádzajú Los Blancos na svojom oficiálnom webe.

Vyhrajte zájazd do Madridu na zápas Real Madrid - Espanyol – VIAC INFORMÁCIÍ

Casemiro teda zostáva v hlavnom meste Španielska minimálne ďalšie štyri roky. Svojou hrou a prístupom na ihrisku si túto zmluvu bez pochýb zaslúži.

Brazílčan bol nepostrádateľným futbalistom takmer pre každého trénera, s ktorým v Madride spolupracoval a dnes je ešte ťažšie predstaviť si základnú zostavu bez neho.

V súčasnej dobe je 29-ročný hráč jedným z najlepšie hodnotených a najcennejších hráčov v kádri. Králi sa ho nemienili zbaviť a predĺžili s ním zmluvu, aby sa ochránili pred pokušeniami iných klubov, ktoré by ho boli ochotné získať za veľa peňazí.

Rozhovory medzi Casemirom a Los Blancos prebiehali niekoľko mesiacov, ale nikto nepochyboval, že stredopoliar v tíme zostane.

Brazílčan nechcel nikam ísť a klub sa ho nechystal predať, takže bolo len otázkou času, kedy bude dohoda oficiálne potvrdená. Futbalistu si všimol Juni Calafat a kúpili ho za šesť miliónov eur.

Spočiatku to vyzeralo prehnane, ale po rokoch to možno považovať za dobre investované peniaze.

Už v roku 2013 sa Casemirovi podarilo debutovať v prvom tíme, keď mu v apríli dal šancu José Mourinho a stredopoliar odohral celých 90 minút pri výhre nad Betisom.

Pod vedením Carla Ancelottiho nedostával toľko šancí a išiel na hosťovanie do Porta, z ktorého sa po roku vrátil do Madridu.

Rafael Benítez bol rád, že ho postavil do prvého tímu, a keď nastúpil Zinédine Zidane, stredopoliar musel častejšie sedieť na lavičke, ale Francúz ho požiadal o trpezlivosť. Po niekoľkých mesiacoch Zizou stavil na Casemira, vždy keď mohol.

Brazílčan vyhral s Realom Madrid štyri európske poháre, vyhral tiež dva španielske šampionáty, dva európske superpoháre, dva španielske superpoháre, tri majstrovstvá sveta klubov a jeden kráľovský pohár. V prvom tíme odohral už 288 zápasov a strelil 30 gólov.

zdroj: realmadrid.com

Subscribe
Notify of
12 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

12
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x