Domov Prestupy Oficiálne: Brahim sa vracia do Milána

Oficiálne: Brahim sa vracia do Milána

Autor: Marek
3 komentáre

Španiel bude hrať opäť v Taliansku, kde pôsobil aj v minulej sezóne. Tentoraz však odchádza na dvojročné hosťovanie.

„Real Madrid a AC Miláno dosiahli dohodu o hosťovaní Brahima Díaza na ďalšie dve sezóny, a to do 30. júna 2023,“ uviedol klub na svojej oficiálnej webovej stránke. Potvrdil to aj taliansky klub.

Médiá informujú, že Miláno prevedie na bankový účet Realu Madrid viac ako 3 milióny eur a 21-ročnému mladíkovi bude plne hradiť plat dva roky.

Brahim sa má tentoraz objaviť v Taliansku s číslom 10, ktoré sa uvoľnilo po odchode Hakana Çalhanoğlua do Interu.

Podľa španielskych novinárov, dohoda medzi týmito dvoma klubmi neobsahovala ustanovenie, ktoré by umožňovalo odkúpiť ho po uplynutí platnosti hosťovania.

Taliani však tvrdia, že klub zo Sani Siro bude môcť dať na stôl 22 miliónov eur a získať ho natrvalo, králi si však ponechajú právo odkúpiť ho späť za 27 miliónov eur.

Hráč posledné dni trénoval vo Valdebebas pod dohľadom Carla Ancelottiho a Antonia Pintusa. Brahim vedel, že nemôže rátať s pravidelnou minutážou v Reale Madrid a tak sa s radosťou vracia do Milána.

Brahim bude teda môcť ďalšiu sezónu stráviť na hosťovaní v hlavnom meste Lombardie, kde v minulej sezóne dosiahol veľmi dobré čísla: odohral 39 zápasov, v ktorých strelil sedem gólov a zaznamenal štyri asistencie. Jeho želaním je naďalej hrať dôležitú úlohu, ktorá bude dosiahnuteľnejšia v Taliansku ako v Španielsku.

Útočník sa pripojil k Madridu z Manchestru City v zimnom prestupovom období 2018/19. V prvom polroku nastúpil na 11 zápasov, ale jeho počet klesol v sezóne 2019/20, keď nastúpil na 10 zápasov. Z tohto dôvodu sa rozhodol hľadať nové miesto a našiel ho v Miláne, kde v minulej sezóne patril k hráčom, ktorí prispeli k dobrým výsledkom tímu. Taliansky klub ho chcel udržať v tíme a táto misia bola úspešná.

zdroj: realmadrid.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x