Domov Novinky Odriozola zvažuje odchod z Realu Madrid

Odriozola zvažuje odchod z Realu Madrid

Táto sezóna bola pre Álvara Odriozolu skutočnou katastrofou. Baskický obranca nemá pre Carla Ancelottiho prakticky žiadny význam, a preto čoraz častejšie zvažuje odchod z Realu Madrid už toto leto.

Autor: Marek
0 komentár

Álvaro Odriozola nevylučuje odchod z Realu Madrid toto leto, uvádza Relevo. Obranca má zatiaľ katastrofálnu sezónu a nie je spokojný so svojou úlohou v tíme.

Posledné mesiace potvrdili jeho presvedčenie, že kým je Carlo Ancelotti hlavným trénerom Realu Madrid, nemá dôvod počítať s ďalšími minútami na ihrisku.

Nezohratosť a veľmi nízke postavenie v hierarchii talianskeho trénera prinútili Španiela uvažovať o zmene prostredia a prestupe do klubu, kde bude môcť počítať s pravidelnými minútami.

Na začiatku sezóny 2021/22 odišiel na hosťovanie do Fiorentiny, kde mal celkom dobrú sezónu. Nastúpil v 27 zápasoch a odohral celkovo 1868 minút. Tieto čísla mu dodali istotu, že jeho návrat na Santiago Bernabéu bude úspešný.

Realita sa však ukázala byť úplne iná. V aktuálnej sezóne sa obranca objavil na ihrisku päťkrát a na svojom konte má len 87 minút.

Nie je žiadnym prekvapením, že Carlettovým pravým obrancom je Dani Carvajal. Na druhom mieste je Lucas a ak nie je k dispozícii trénerovi, na pravom krídle môžeme sledovať Nacha či Édera Militãa.

Odriozola tým pádom nemôže počítať so žiadnymi šancami a plne si uvedomuje, že s Ancelottim na lavičke si svoju situáciu nezlepší. Bask je nastavený na odchod a iba výmena trénera by v tomto smere mohla niečo zmeniť.

Los Blancos pozitívne vnímajú prestup 27-ročného hráča, ktorému vyprší zmluva v lete 2024. Carvajal má do konca zmluvy ešte dva roky a klub radšej vsádza na mladých hráčov ako Vinicius Tobias a Alejandro Jiménez.

Už minulé leto boli Los Blancos pripravení vypočuť si ponuky za Baska a najviac sa hovorilo o prestupe do Realu Sociedad. Hráč nakoniec zostal v Madride a chcel potvrdiť 30 miliónov eur, ktoré za neho Real zaplatil v roku 2018.

Teraz sa Real Sociedad opäť spomína ako jeden z kandidátov na získanie Španiela, ktorý by sa zoči-voči nestabilnej forme takých hráčov ako Andoni Gorosabel či Alex Sola mohol ukázať ako solídna posila pre Imanola Alguacila.

Ďalšou možnosťou je tiež Athletic. Predstavitelia na San Mamés sú si nie istí budúcnosťou Óscara de Marcosa, a tak je možné, že v nasledujúcich mesiacoch budú na hráča Realu Madrid dohliadať čoraz viac.

Za zmienku stojí, že Álvaro Odriozola má za sebou už dve hosťovania ako hráč Realu Madrid. Najprv v polovici ročníka 2019/20 zamieril do Bayernu, predchádzajúcu sezónu strávil v spomínanej Fiorentne.

Momentálne 27-ročný hráč o ďalšom hosťovaní neuvažuje a ak odíde, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o trvalý rozchod.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x