Domov Prestupové leto 2022 Odriozola zostáva

Odriozola zostáva

Španiel nechce ísť na ďalšie hosťovanie a nasledujúcu sezónu plánuje stráviť na Santiago Bernabéu.

Autor: Marek
4 komentáre

Álvaro Odriozola využil svoj futbalový Erasmus vo Florencii na návrat do Realu Madrid. Dvadsaťšesťročný pravý obranca zo San Sebastiánu má s klubom zmluvu na ďalšie dva roky s úmyslom absolvovať ich na Santiago Bernabéu bez ďalších hosťovaní. Skúsil to už v Bayerne Mníchov a Fiorentine a myslí si, že to stačí.

Ancelotti to vníma ako novú príležitosť pre hráča z Guipuzca, vzhľadom na to, že musel využiť Lucasa Vázqueza v časoch, keď v tejto sezóne chýbal Carvajal.

Výhodami Odriozolu sú jeho rýchlosť na krídle a lepšia defenzívna hra, čo sa prejavilo v tejto sezóne Serie A. Španiel by mal byť vo Valdebebas prítomný 8. júla.

Je pravda, že minulé leto bola táto pozícia oveľa otáznejšia, keďže Carvajalove početné svalové zranenia v minulej sezóne spôsobili mnoho otáznikov.

Odchovanec však včas zareagoval a od marca do mája nám vo veku 30 rokov pripomínal toho najlepšieho Carvajala. Príkladom bolo finále v Paríži proti Liverpoolu, kde anuloval prednosti Luisa Díaza a odohral jeden zo svojich najlepších zápasov v bielom drese od roku 2013.

Odriozola sa však chopil výzvy bojovať o miesto v zostave a byť k dispozícii, čomu sa v sezóne, v ktorej sa odohrá 70 zápasov, nevyhne, keďže králi budú hrať až v šiestich rôznych súťažiach.

Odriozola (43 zápasov, 3 góly a 11 asistencií) zaviedol túto sezónu špeciálny výživový a kondičný plán, takže je ideálny čas konečne splatiť 30 miliónov eur, za ktoré ho Real Madrid podpísal v roku 2018. Aktuálne jeho hodnota klesla na 12 miliónov, čo dúfa, že sa zmení.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x