Domov Novinky Odchod Ødegaarda z Realu Madrid bol správnym rozhodnutím

Odchod Ødegaarda z Realu Madrid bol správnym rozhodnutím

V roku 2021 odišiel Martin Ødegaard z Realu Madrid do Arsenalu.

Autor: Marek
1 komentár

Nórsky reprezentačný tréner Ståle Solbakken je presvedčený, že pre jeho stredopoliara to bolo najlepšie možné rozhodnutie.

Po niekoľkých hosťovaniach a celkovo neúspešnom dobrodružstve v Reale Madrid v roku 2021 Martin Ødegaard už definitívne opustil hlavné mesto Španielska a prestúpil do Arsenalu.

Na anglických trávnikoch nórsky stredopoliar konečne našiel pravidelnosť a v súčasnosti je jedným z najdôležitejších hráčov aktuálneho lídra Premier League.

Teraz sa spomienky k udalostiam spred dvoch rokov rozhodol vrátiť nórsky manažér Ståle Solbakken, ktorý nepochybuje, že jeho krajan urobil správne rozhodnutie.

„Bolo to [odchod z Realu Madrid – pozn. redakcie] veľmi dobré pre Martinov rozvoj a Real Madrid to aj bez neho všetko dobre vyriešil. Majú mladých stredopoliarov, ktorí sú veľmi perspektívni, dvoch Francúzov, ktorým sa darí, a veteránov, ktorí si udržiavajú úroveň.“

„Jeho predaj v tomto momente bol správnym rozhodnutím pre klub a ešte lepším pre samotného Martina. Napriek tomu si myslím, že keby zostal v Reale Madrid, mohol tam byť už teraz kapitánom, ako je teraz v Arsenale,“ povedal nórsky tréner na tlačovej konferencii.

Nórska reprezentácia je momentálne na sústredení v Marbelle, kde sa pripravuje na zápas proti Španielsku v kvalifikácii o postup na EURO 2024.

A kým o Ødegaardovom štarte nikto nepochybuje, na druhej strane sa Nóri budú musieť zaobísť bez svojej najväčšej hviezdy Erlinga Haalanda, ktorého čaká nútený odpočinok kvôli zraneniu slabín.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x