Domov Prestupové leto 2022 Obnovenie zmlúv s Asensiom a Ceballosom je komplikované

Obnovenie zmlúv s Asensiom a Ceballosom je komplikované

Po oficiálnych príchodoch Tchouaméniho a Rüdigera je teraz ten správny čas objasniť budúcnosť niektorých hráčov.

Autor: Marek
0 komentár

Ak odhliadneme od Jovića a Mariana, dvoch futbalistov, ktorých Real Madrid zaradil na prestupovú listinu, sú tu ďalší dvaja hráči, ktorí nemajú istú budúcnosť v bielom drese.

Sú nimi Marco Asensio a Dani Ceballos, hráči, ktorí svojím spôsobom zohrali dôležitú úlohu v dovch tituloch Realu Madrid.

Ani jeden z týchto dvoch hráčov nedostal od Realu Madrid žiadnu ponuku na obnovenie zmlúv. Útočníkovi aj stredopoliarovi zostáva jeden rok do konca platnosti zmlúv a ich kontinuita v madridskom klube sa nezdá byť vôbec jasná.

Nie sú jediní, ktorým končí zmluva k 30. júnu 2023. Kross, Benzema a Nacho majú tak isto posledný rok do konca, ale u nich tieto pochybnosti neexistujú.

Francúz čoskoro povie áno, rovnako aj Nacho, zatiaľ čo Nemec chce vidieť reakciu svojho tela predtým, ako sa zmluvne zaviaže do 30. júna 2024.

Operácia odchod

30. júna skončili zmluvy hráčom ako Isco, Bale a Marcelo. Každý z nich bude pokračovať v inom klube.

Asensio bol tretím najlepším strelcom Ancelottiho tímu, zatiaľ čo Ceballos po tom, čo sa objavil na ihrisku bol prínosom pre tím.

Jeden aj druhý chcú hrať, odohrať dôležité minúty a mať možnosť bojovať o miesto na Majstrovstvá sveta. Obaja vedia, že v Reale Madrid to majú viac než komplikované.

Unáhlené predĺženie zmluvy by mohlo byť chybným krokom. Obaja môžu byť prínosom aj budúcu sezónu, ale nemajú istotu miesta v zostave a ani garantovanú minutáž.

Prestupový trh

Momentálne sa prichádzaú ponuky a agenti oboch hráčov sondujú trh. V Reale Madrid majú jasno v tom, že sa nevzdajú ani jedného z nich, aj keď si uvedomujú, že v súčasnosti sa zdá, že ani predĺženie nie je jednoduché.

Na rozdiel od predchádzajúcich rokov nie je stanovený žiadny cieľ, pokiaľ ide o získavanie peňazí. V minulosti boli stanovené jasné predaje ako Achraf, Reguilón, Varane či Morata.

Okrem toho odchody Isca, Balea a Marcela odľahčia mzdové náklady, a to aj napriek príchodom Tchouaméniho a Rüdigera a obnoveniam a zlepšeniu zmlúv s Viniciusom, Rodrygom a Militaom. Bilancia zostáva kladná.

Na rozdiel od iných rokov tu nie je žiadna naliehavosť ani potreba predávať. Uvidíme, ako to dopadne…

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x