História znaku

História znaku Realu Madrid nie je príliš zložitá a tím robil v počiatočných fázach histórie klubu iba malé zmeny. Prvá väčšia zmena prišla až v roku 1941, dva roky po občianskej vojne a odvtedy sa logo menilo už iba raz.

a

 

Prvý znak uzrel svetlo sveta v roku 1902 a vidieť v ňom môžeme písmená MCF, ktoré sú prekladané na bielom pozadí.

 b

 

O šesť rokov neskôr sa madridský klub rozhodol spraviť menšie úpravy. Pribudol kruh ohraničujúci prekladanie písmen, ktoré so zmenou fontu tak isto prešlo menšou úpravou. Farby však ostali rovnaké.

c

 

Historicky dôležitá zmena prišla v roku 1920 s príchodom nového prezidenta Pedra Paragesa. V tomto roku totiž klub z hlavného mesta Španielska získal výsadu “kráľovský”, ktorú mu udelil kráľ Alfonso XIII. V klube sa túto udalosť rozhodli osláviť pridaním kráľovskej koruny do znaku a začalo sa hovoriť o “Reale Madrid” (kráľovskom).

 d

 

Po páde monarchie a nastolení tzv. Druhej španielskej republiky bola koruna odstránená a titul “Real” bol klubu odobratý. Náhradou za korunu mal byť tmavý pruh v pozadí loga.

e

 

Dva roky po skončení občianskej vojny (rok 1941), Real Madrid v logu obnovil kráľovskú korunu, ale pruh v pozadí zachoval. Znak taktiež dostal nové farby, pričom dominuje “kráľovsky” zlatá.

f

 

Posledné zmeny, ktoré sa od roku 1941 vykonali boli veľmi malé. V roku 2001 dostal pruh v pozadí sýtejšie modrú farbu a nový sklon. Celkový vzhľad loga sa tak isto mierne zmenil, ale to len kvôli tomu, aby lepšie vystihoval moderné 21. storočie.

g

Copyright © 2013-2018 HALAMADRID.SK | Všetky práva vyhradené! Všeobecné podmienky | Ochrana osobných údajov.