Mesto Madrid

V tejto rubrike vám predstavíme miesta, ktoré sa v Madride oplatí navštíviť. Samozrejme, štadión Santiago Bernabéu v tomto zozname nenájdete, nakoľko predpokladáme, že tam sa určite dostanete 😉 Alebo predsalen – jedno miesto na štadióne vám odporučíme: keď už budete na Santiagu Bernabéu, určite navštívte aj RealCafé Bernabéu – je to reštaurácia s výhlaďom priamo na ihrisko. Odporúčame ale rezerváciu miest.

Palacio Real & Catedral de la Almudena: Kráľovský palác je prístupný aj verejnosti, no ak nemáte čas na chodenie po múzeu, za menšiu prechádzku stoji aj pohľad na palác iba z vonku

Parque del Retiro & Puerta Alcalá: V najznámejšom parku v meste, známom aj ako “Pľúca Madridu” nájdete mnohé sochy, fontány a turistami vyhľadávaný Palacio de Cristal. V tesnej blízkosti parku na ulici Alcalá nájdete aj bránu do mesta Puerta de Alcalá.

Plaza Mayor & Mercado San Miguel: Hlavné námestie, kde nájdete množstvo skvelých kaviarničiek s výbornou domácou pochúťkou churros. Pár metrov od námestia je trh Mercado San Miguel, kde vám ponúknu dobré jedlo, pitie ale môžete si tu kúpiť aj čerstvé ovocie.

Puerta de Sol & Oso: Srdce Madridu s najznámejšou sochou medveďa Oso madrileño, či presným stredom Španielska.

Plaza de Cibeles: Námestie, ktoré zobrazuje rímsku bohyňu poľnohospodárstva a plodnosti, je povinnou zastávkou každého Madirdistu

Cementerio de la Almudena: Jeden z najväčších cintorínov na svete. Počet hrobov sa odhaduje na päť miliónov – tu leží aj Alfredo Di Stefano. Z vlastnej skúsenosti ale odporúčame opýtať sa na hlavnej bráne na miesto odpočinku madridskej legendy, nakoľko sami to pravdepodobne nenájdete. Nám dali pracovníci cintorína mapu, s vyznačeným sektorom miesta, ktoré sme hľadali, no aj tak sme poblúdili.

Valdebebas: Tréningové centrum je ďalším miestom, ktoré patrí medzi povinnosti každého Madridistu. V prípade, že sa tam vyberiete v čase tréningu možno budete mať šťastie a niektorý z hráčov vám zastaví a budete sa môcť vyfotiť.

WiZink Center: Cez náš fanklub môžete žiadať aj lístky na basketbal. A aj keď vás viac zaujíma futbal, odporúčame ísť sa pozrieť aj na basketbal – plnú 10 000 basketbalovú halu len tak neuvidíte.

 

Copyright © 2013-2018 HALAMADRID.SK | Všetky práva vyhradené! Všeobecné podmienky | Ochrana osobných údajov.