José Antonio Camacho

José Camacho sa do histórie Realu Madrid zapísal veľkým písmom. Tento Španiel strávil v Reale Madrid v podstate celú kariéru. Okrem jednej sezóny v Albacete, hral len za Castillu a za prvý tím Realu Madrid.

 

Camacho sa narodil v Murcii. Už v 18-tich rokoch odišiel z Albacete do tímu španielskeho giganta – Realu Madrid. Svoj debut si odohral pod trénerom Luisom Molownym. Po čase sa dokonalo zapracoval do základnej zostavy „bieleho baletu.“

 

Počas jeho kariéry v Reale Madrid odohral v tomto tíme skoro 600 zápasov (z toho 414 v La Lige) a vytvoril skvelú spoluprácu s ľavým krídelníkom – Rafaelom Gordillom. V januári 1978, sa Camacho veľmi vážne zranil a mimo hry bol prakticky po dobu dvoch rokov.

 

Po tomto závažnom zranení sa vrátil ako silnejším hráčom a bol kľúčovým hráčom v ziskoch dvoch pohárov UEFA. Okrem toho sa Realu s Josém darilo aj v španielskej lige, kde vyhral 9 ligových titulov. Camacho mal „prsty“ aj v piatich pohároch Copa del Rey, či v zisku španielskeho ligového pohára či národného Superpohára.

 

José Antonio Camacho bol aj reprezentantom Španielska. Počas svojej kariéry hral za tím do 18 rokov, za amatérov a od roku 1975 do 1988 hrával za Španielsko, s ktorým si pripísal celkom 81 zápasov. Camacho na národnej scéne nikdy nestrelil gól. Medzi najväčší úspech na reprezentačnej úrovni sa radí druhé miesto z ME 1984.

 

Po skončení svojej aktívnej futbalovej kariéry, sa dal Camacho na trénerstvo. José trénoval futbalové tímy ako Real Madrid, Benfica, Sevilla, Osasuna či Espanyol a z národných tímov viedol v rokoch 1998-2002 Španielsko a od roku 2011 do 2013 si vyskúšal aj vedenie národného tímu Číny.

Copyright © 2013-2018 HALAMADRID.SK | Všetky práva vyhradené! Všeobecné podmienky | Ochrana osobných údajov.