História dresov

Prvé dresy, ktoré hráči Realu mali pri vzniku klubu oblečené, pochádzali z londýnskeho Corinthians – z Anglicka, odkiaľ prišiel do Španielska aj samotný futbal. V súlade s módou, v tridsiatych rokoch 20. storočia sa na golieroch dresov Realu Madrid objavili sťahovacie šnúrky. Na konci 40. rokov prišla do módy výroba letných a zimných verzií súprav. S najväčšou novinkou však Real prišiel nepochybne 23. novembra 1947, kedy sa stal prvým španielskym tímom, ktorý na dresoch začal nosiť čísla.

Kontinentálne panovanie Realu Madrid, ktoré prinieslo víťazstvo v prvých piatich Európskych pohároch, bolo pre Real špecifické tým, že obliekal iba čisto biele dresy. V 80. rokoch sa na dresoch objavili náznaky sponzorstva a tak isto aj hosťovský dres fialovej farby. Boli to však stále biele dresy, v ktorých hráči nastupovali na dôležité stretnutia – napríklad zisk 15. trofeje Copa del Rey. Pri zisku druhého Interkontinentálneho pohára sa Real vyzbrojil bielym dresom s tmavomodrými pruhmi na rukávoch.

Ročník La Noveny nemal na sebe opäť žiadneho sponzora a hráči La Décimu zase získali v dresoch s oranžovým lemovaním (táto farba sa na dresoch Realu objavila po prvýkrát). V roku 2016 sa na vnútornom lemovaní goliera objavila fráza hymny “Hala Madrid y nada más”. Retro vzhľad 80. rokov s pruhmi Adidas vo fialovej farbe sa objavili na dresoch v roku 2017.

[wp1s id=”42699″]

Copyright © 2013-2018 HALAMADRID.SK | Všetky práva vyhradené! Všeobecné podmienky | Ochrana osobných údajov.