Domov Novinky Nový, lepší, s vyššou hodnotou

Nový, lepší, s vyššou hodnotou

Autor: Marek Varga
10 komentárov 1798 videní

Éder Militão pokračuje v osobnej zmene. Málokedy hráči pocítia také náhle zmeny. V tomto prípade je to presne 72 dní. Odvtedy Brazílčan žiari svojim vlastným svetlom a už dávno nie je iba vedľajšou postavou.

Ešte 2. apríla sa písalo, že stopér je na predaj a jeho miesto v národnom tíme bolo viac ako neisté.

Potom však došlo k vlne zranení v kráľovskom tíme a Éder začal robiť obrovský pokrok.

Po dva a pol mesiaci vyskočila hodnota hráča o 10 miliónov eur, na 40 miliónov (podľa portálu Transfermarkt). Momentálne je šiestym najviac hodnotným hráčom v tíme za Valverdem, Courtoisom, Casemirom, Varanom a Mendym.

Aj vy môžete podporiť našu aktivitu, stať sa súčasťou Madridismo a užívať si benefity. Viac info tu - MADRIDISMO

Kroos, Hazard a Vinicius majú rovnakú hodnotu. Obranca má pre dnešok aj isté postavenie v klube a v reprezentácii patrí medzi stabilné opory.

Nárast hodnoty však neznamená, že hráč je na predaj. Práve naopak. Posledné mesiace znamenali, že bol vyradený z potenciálneho prestupového zoznamu a môže si byť istý budúcnosťou.

Stredný obranca si zaslúži zostať a spláca svojich 50 miliónov eur, ktoré klub do neho investoval. Éder je v skutočnosti jedným z mála, ktorí vedia, kde sú, keď príde Ancelotti.

Bývalý hráč Porta je jediný z poľa, ktorý sa predstavil v posledných 14 zápasoch. Real ich vyhral osem, päťkrát remizoval a prehral iba raz.

Počas tejto doby si tím udržal sedem čistých kont. Militão sa stal hráčom základnej zostavy Zidana a v hierarchii stopérov poskočil zo štvrtého na druhé miesto.

Návrat Ramosa na Stamford Bridge ho nepripravil o miesto v zostave a rovnako tak to neovplyvnil ani Varaneov návrat v poslednom kole La Ligy. Teraz je čas urobiť ďalší krok a zostať na svojom mieste pod Ancelottim.

Skvelý výkon na konci sezóny umožnil Militãovi vybudovať si pevný základ pre národný tím.

Obranca Realu Madrid je kľúčovým hráčom Brazílčanov a v posledných troch zápasoch odviedol vynikajúcu prácu. Spolu s ním v zostave si Canarinhos a Los Blancos udržali 10 čistých kont v 17 zápasoch.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
10 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

10
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x