Domov Novinky Nové zmluvy…

Nové zmluvy…

Autor: Marek
7 komentárov

Luka Modrić a Lucas Vázquez predĺžili zmluvy s Realom Madrid. Sergio Ramos je momentálne jediný hráč, ktorého súčasná zmluva vyprší 30. júna.

Lucas Vázquez dosiahol to, o čo sa usiloval – predĺžil kontrakt s Realom Madrid do roku 2024. Okrem toho si zabezpečil zvýšenie platu, prešiel z platu tri milióny eur na päť miliónov eur v čistom ročne.

Aj keď sa klub spočiatku zdráhal prijať takéto podmienky, veľká sezóna Galíjčana konečne presvedčila tých, ktorí rozhodujú na Santiago Bernabéu. Je to akási odmena za húževnatosť a prácu futbalistu, ktorý pred štrnástimi rokmi nastúpil do akadémie Los Blancos.

Ponožky Fanklub – 9,90€

Po oficiálnom potvrdení novej zmluvy Luku Modrića je Lucas Vázquez druhým hráčom Realu Madrid, o ktorom sa rozhodlo, že zotrvá v klube aj ďalšie roky.

Sergio Ramos je tak v súčasnosti jediným hráčom Los Blancos, ktorému súčasná zmluva končí 30. júna. Kapitán stále odmieta akceptovať podmienky, ktoré mu klub predložil, a trvá na tom, že chce dvojročnú zmluvu so súčasným platom.

Na prvý pohľad môže byť prekvapujúce, že v pokladni klubu sú peniaze na navýšenie pre Lucasa a nie je ich dostatok na mzdu andalúzskeho stopéra.

V tejto súvislosti však chcel klub oceniť predchádzajúcu sezónu, počas ktorej sa 29-ročný krídelník veľmi dobre ukázal na mnohých pozíciách na ihrisku a Ramos strávil prakticky celú druhú polovicu zápasov v ordináciách lekárov – stačí spomenúť, že v roku 2021 stihol odohrať iba päť zápasov. Kapitán napriek tomu zastáva názor, že nová zmluva novú zmluvu si zaslúži za doterajšie úspechy klubu.

Okrem čisto športových aspektov je vedenie hlboko sklamané aj z prístupu Ramosa k téme dočasných škrtov.

Už niekoľko mesiacov vedie klub so všetkými hráčmi individuálne rozhovory o každoročnom znižovaní platov. A práve v tomto ohľade napríklad Lucas súhlasil s tým, že sa po získaní zvýšenia automaticky pripojí k skupine hráčov, ktorí súhlasili s 10% znížením. Kapitán zasa o takomto riešení neuvažuje, práve naopak – mal presvedčiť zvyšok tímu, aby s týmto návrhom nesúhlasili.

Prípady Modrica a Lucasa však dokázali, že mierovým a diskrétnym rokovaniam je možné dosiahnuť konečnú dohodu. Obaja trpezlivo čakali na svoju chvíľu, a hoci mali ponuky od iných klubov, v žiadnom prípade nevstúpili do otvoreného konfliktu s Realom Madrid.

Ramos zvolil inú taktiku, ktorá v súčasnosti zjavne nefunguje a existuje veľa náznakov, že to nebude mať šťastný koniec.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x