Domov Mužstvo Nikto nevyhral toľko zápasov ako Ancelotti

Nikto nevyhral toľko zápasov ako Ancelotti

Aj keď má Carlo Ancelotti 63 rokov, výhravanie ho nikdy neomrzí.

Autor: Patrik98
0 komentár

Carletto sa stal prvým trénerom, ktorý vyhral štyri Ligy majstrov a jediným, ktorý vyhral majstrovský titul vo všetkých piatich top ligách. Po triumfoch v Serii A, Premier League, Ligue 1 a Bundeslige mu chýbala len ligová trofej v Španielsku.

Minulú sezónu ovládol La Ligu a skompletizoval zbierku titulov v top ligách v Európe. Všetky tieto úspechy urobili z Ancelottiho trénera s najvyšším počtom víťazstiev v 21. storočí, berúc do úvahy zápasy v najsilnejších ligách na starom kontinente a v medzinárodných súťažiach.

Carlo začal túto sezónu z druhého miesta. Bol za Arsènom Wengerom ktorý so 603 víťazstvami kraľoval štatistike. 39 výhier však umožnilo Talianovi dostať sa do vedenia so 618 výhrami. Ancelotti získal aj 20., 21. a 22. trofej v kariére.

V tomto smere sa teda vyrovnal Josému Mourinhovi. Pred ním je už len Guardiola, ktorý nazbieral 31 trofejí. Pep a Mourinho idú proti sebe aj v počte samostatných víťazstiev. Prvý z nich má 563, druhý – 573. Obaja predbehli Sira Alexa Fergusona, no na jeho škodu je kritérium, ktoré zohľadňuje úspechy len z tohto tisícročia.

Za poškodeného by sme však mohli považovať aj The Special One, pretože zápasy v portugalskej lige sa nepočítajú. Top 10 uzatvárajú Klopp (454), Benítez (439), Emery (415), Pellegrini (387) a Simeone (349).

V percentuálnom vyjadrení je opäť na čele Guardiola so 74 % vyhratých zápasov v 759 zápasoch, nasleduje Ferguson (64,9 % zo 757 zápasov), Mourinho (62,1 % / 923) a Ancelotti (60,4 % / 1023).

Žiadny z ostatných trénerov neprekročil hranicu 60 %. Carlo mal leví podiel na tejto bilancii v Miláne, kde sedel 420-krát za sedem sezón. V minulej sezóne však Talian potvrdilo, že jeho spojenie s Realom Madrid je synonymom úspechu. S Milánom získal celkovo osem pohárov, s Realom – sedem za tri roky práce.

V hlavnom meste Španielska dosiahol Carletto najvyššie percento výhier – 73,1 %. Lepšou bilanciou – 75 % v sezóne 2009/10 sa môže pochváliť len Pellegrini. Ancelotti nikdy v žiadnom inom klube nevyhrával tak často.

V Bayerne bol jeho výsledok o niečo horší, teda 71,7 %. V PSG to bolo 63,3 %, Chelsea 62,4 %, Miláno 59,9 %, Juventus 55,3 %, Neapol 52 %, Parma 48,3 % a Everton 46,3 %. V 21. storočí nikto nevyhral toľko zápasov ako Carlo. Real Madrid sa pre neho stal najlepším možným odrazovým mostíkom.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x