Domov Novinky Neporaziteľný Endrick

Neporaziteľný Endrick

17-ročný útočník, ktorý už má zmluvu s Realom Madrid, od svojho profesionálneho debutu (pred rokom a pol) vyhral s Palmeiras už päť titulov.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Endrickove úspechy rastú rýchlym tempom, ktoré sa v Brazílii málokedy vidí. Víťazstvo v nedeľňajšom turnaji Campeonato Paulista, v ktorom bol vymenovaný za MVP, ako najlepší útočník, najlepší hráč turnaja a zaradený do najlepšej jedenástky, je piatym titulom, ktorý získal s Palmeiras od svojho debutu v prvom tíme po 18 mesiacoch.

17-ročný útočník, ktorý sa v lete pripojí k Realu Madrid, keď dosiahne plnoletosť, vyhral päť zo šiestich trofejí, o ktoré bojoval so svojím klubom v Brazílii. Na národnom turnaji, je takmer neporazený.

Vo futbale dospelých debutoval 7. októbra 2022 vo veku 16 rokov, dva mesiace a 16 dní v zápase Palmeiras – Coritiba (4:0). V 79. minúte nahradil Ronyho a za rok a pol vyhral Brazílsky šampionát 2022, Campeonato Paulista 2023, Brazílsky superpohár 2023 a Brazílsky šampionát 2023. Zo všetkých turnajov hraných s Palmeiras v Brazílii mu ušiel Národný pohár 2023.

Endrick zohral rozhodujúcu úlohu pri víťazstve v lige v roku 2023 a Campeonato Paulista v roku 2024, kde viedol obrat Palmeiras. Získal pokutový kop, ktorý vyústil v prvý gól v odvetnom zápase proti Santosu, a zachytil loptu, čo vyústilo v druhý, rozhodujúci gól.

V jeho životopise je aj to, že je majstrom s Palmeiras v kategóriách U-11, U-13, U-15, U-17, U-20 a samozrejme v prvom tíme. Nikomu inému sa niečo také v histórii brazílskeho futbalu nepodarilo.

MVP finále Paulistão, trofej pre najlepšieho hráča turnaja, najlepšieho útočníka a zaradenie do ideálnej jedenástky dopĺňajú zbierku individuálnych trofejí, ktoré už Endrick za svoju krátku kariéru nazbieral.

Dostal Bola de Prata za senzačného hráča majstrovstiev Brazílie 2023 a za najkrajší gól tohto turnaja a bol v jedenástke najlepších. Stal sa tiež najlepším strelcom majstrovstiev Brazílie do 20 rokov v sezóne 2021/22, ako aj najlepším ostreľovačom juniorského pohára São Paulo.

Jeho nedávne výkony v seniorskom brazílskom národnom tíme boli tiež vynikajúce. Strelil víťazný gól proti Anglicku vo Wembley (0–1) a proti Španielsku na ihrisku Santiago Bernabéu (3–3). Od svojho debutu 17. novembra nazbieral 90 minút rozložených do štyroch zápasov, v ktorých strelil spomínané dva góly.

V jeho veku nemali také úspechy ani Vinicuis, Neymar ani Ronaldo. Útočník Palmeiras vyhral do veku 18 rokov päť titulov, Ronaldo dva, zatiaľ čo Vinícius a Neymar vo svojej rodnej krajine ešte nič nevyhrali.

Endrick už strelil 21 gólov v porovnaní so 14 Viniho a 20 Neymarovými, Ronaldo ich mal už 45. Iba Endrick však vie, aké to je streliť gól vo finále pred dosiahnutím plnoletosti.

Hráč Realu Madrid dvakrát skóroval za Palmeiras vo finále Campeonato Paulista 2023. Vinícius ani Neymar neabsolvovali debut v národnom tíme pred 18 rokmi a Ronaldo mal na konte už tri vystúpenia oproti štyrom, ktoré nazbieral Endrick. Strelil dva góly, o jeden viac ako El Fenomeno.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x