Domov Novinky Nejasná budúcnosť Garetha Balea

Nejasná budúcnosť Garetha Balea

Autor: PDReal
2644 videní

Budúcnosť Garetha Balea je nejasná viac ako kedykoľvek predtým. Ani Real Madrid, ani Tottenham Hotspur nedisponujú ambíciami využívať waleskú superhviezdu po tejto sezóne.

31-ročný hráč dosiahol v letnom prestupovom období svoj vysnívaný návrat do Londýna na hosťovanie. Všetky strany dúfali, že znovu získa svoju starú formu a presvedčí Spurs, aby si svoj pobyt predĺžil o ďalšiu sezónu.

Ale hosťovanie po boku Joseho Mourinha bolo doteraz katastrofou. A to natoľko, že Spurs už nemá záujem o udržanie hráča pre sezónu 2021/22, čo to spôsobuje vrásky vedeniu Realu Madrid.

Los Blancos dúfali, že sa Baleovej dilemy zbavia tým, že ho pošlú do Premier League, ale rovnakým problémom budú musieť čeliť aj v lete budúceho roku. Krídelník by teraz obsadil jedno z miest mimo Európskej únie. Každý klub La Ligy môže zaregistrovať iba päť takýchto hráčov. Spolu s Baleom sú v Madride mimo EÚ Vinícius Jr, Rodrygo, Eder Militao, Reinier Jesus, a Takefusa Kubo. To znamená, že Zidane bude musieť budúci rok vynechať jednu z týchto hviezd zo svojho kádra.

Madrid si je tiež vedomý, že Bale s ním predčasne nevypovie zmluvu, čo znamená, že bude nútený vyplácať jeho mzdu až do leta 2022, keď jeho dohoda konečne vyprší. Bývalá hviezda Southamptonu poberá jeden z najväčších zárobkov klubu, čo komplikuje možnosť prestupu či ďalšieho hosťovania. Pretože vzhľadom na jeho vek a pokles kvality je nepravdepodobné, že by nejaký klub riskoval také veľké investície.

Pre Merengues bolo nevyhnutné, aby hosťovanie bolo úspešné, ale bohužiaľ stal sa pravý opak. Znova a znova ho trápily zdravotné problémy, no aj keď bol úplne fit, nedokázal sa presadiť do zostavy Spurs. To dokazuje ako málo mu Mourinho verí. Je to vec, na ktorej sa zhodnú Spurs aj Madrid, a ktorá ponecháva Baleovu budúcnosť vo veľmi neistej situácii.

zdroj: 90min.com

Subscribe
Notify of
16 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

16
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x