Domov Novinky Návrat Carvajala

Návrat Carvajala

Po tom, čo má za sebou problémy so zranením, je opäť kľúčový pre Real Madrid aj národný tím.

Autor: Marek
0 komentár

Dani Carvajal vo veku 30 rokov prežíva jeden z najlepších momentov už aj tak dlhej kariéry v elite.

V zostave prvého tímu Realu Madrid od roku 2013, krajný obranca hodil za hlavu problémy so zraneniami a stal sa opäť základným hráčom svojho klubu aj španielskeho tímu, s ktorým ho čaká veľká výzva MS v Katare. Po Rusku 2018 by to boli jeho druhé Majstrovstvá sveta.

Samozrejme, pozerá sa aj na to, že v sezóne 20/21 sa sotva mohol objaviť v 15 zápasoch Madridu, sužovaný sériou opakujúcich sa svalových zranení, ktoré mu neustále bránili prispievať svojimi výkonmi tímu Los Blancos.

Na začiatku nasledujúcej sezóny Carlo Ancelotti a Antonio Pintus navrhli pre rodáka z Madridu špecifický plán, ktorý doplnil o dohľad nad jeho stravou Itziar González de Arriba, odborník na výživu a fyzioterapiu, ktorý radikálne zmenil stravovacie návyky hráčov Madridu.

Istý svalový diskomfort síce pretrvával v prvej časti sezóny, no vytratil sa v druhej polovici sezóny, v ktorej Carvajal vynechal iba jeden zápas pre bolesť.

Hoci trénerský štáb chcel byť vždy opatrný, dôležitosť Carvajala rozhodovala v Lige a predovšetkým v Lige majstrov. Podpísal sa pod brilantné výkony, napríklad keď musel odohrať veľa minút v druhom zápase proti Chelsea ako stredný obranca a vo finále proti Liverpoolu bol na vynikajúcej úrovni, vzadu bol ako skala a vpredu predstavoval neustálu hrozbu.

V sezóne 22/23 nastúpil v ôsmich z deviatich zápasov, ktoré odohral Madrid, šesťkrát v základnej zostave a to vďaka kyslíku, ktorý mu na pozícii dodáva momentálne zranený Lucas Vázquez.

Ancelotti na základe nich považuje pozíciu pravého obrancu za perfektne pokrytú, s extra guľkou Odriozolu, ktorá v tejto sezóne ešte nevystrelila.

Pílový zub pre Španielsko

Carvajalove fyzické problémy potrestali kariéru, ktorá sa začala v roku 2014 a ktorú hráč obnovil v poslednom roku a pol, keď sa oslobodil od bremena zranení.

Vynechal Majstrovstvá Európy 2016 a 2020, ktoré sa hrali v roku 2021 – kvôli pandémii, avšak zúčastnil sa Majstrovstiev sveta v Rusku.

Teraz sú štyri štarty v posledných ôsmich zápasoch Španielska veľkou výzvou pre Katar, a boj sa začína dvomi zápasmi Ligy národov UEFA proti Švajčiarsku a Portugalsku (24. a 27. septembra).

Madridista hrá o pozíciu s Césarom Azpilicuetom (možno Héctorom Bellerínom), ale teraz má na svojej strane veľkú sebadôveru a zdravie. Carvajalova „remontada“ je fakt.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x