Domov Novinky Náročný program Realu Madrid: Hráči bojujú s únavou

Náročný program Realu Madrid: Hráči bojujú s únavou

Autor: Michal
3 komentáre

Varovanie Zinedina Zidana, že jeho hráči boli na svojom fyzickom limite po výhre nad Barcelonou, sa stalo realitou.

Ešte vo februári, keď boli Los Blancos vyradení z Copa del Rey a bojovali v LaLige Santander, požiadal Zidane o trpezlivosť, pretože bol presvedčený, že práca tímu v tréningu skončí vyplácaním dividend.

O dva mesiace je Real Madrid v semifinále Ligy majstrov a je favoritom stávkových kancelárií na víťazstvo v LaLige Santander. Boli však zasiahnutí mnohými zraneniami a niekoľko hráčov trápila únava po hraní zápasov každé tri dni.

Do konca sezóny zostáva jeden a pol mesiaca, Zidane bude nútený striedať svoju XI, ale je presvedčený, že náhradníci môžu prispieť k úsiliu tímu pokúsiť sa získať double.

Francúzsky kouč už prejavil úmysel dopriať hráčom trochu odpočinku tým, že v 72. min striedal Toni Kroos, Karim Benzema a Vinicius Junior so skóre 2:1 v prospech Los Blancos.

Marcelo, Isco a Mariano Diaz prišli z lavičky v závere zápasu. Zidane im plánuje dať viac príležitostí preukázať svoju hodnotu v nadchádzajúcich zápasoch LaLigy Santander proti Getafe a Realu Betis.

Hráči na ich fyzickom limite

Fede Valverde začínal na Anfielde ako pravý bek napriek tomu, že skončil s drobným zranením proti Barcelone. Zatiaľ čo Kroos bol preventívne nahradený proti Barcelone aj Liverpoolu aby sa predišlo zraneniu.

Proti Getafe, mohol sa Zidane obrátiť na niektoré zázraky Castilly. Šancu predviesť sa by mohli dostať Victor Chust, Antonio Blanco a Sergio Arribas. Dôvodom sú samozrejme najme absencie.  Chýbať by mal stále Sergio Ramos, Lucas Vazquez, Eden Hazard, Dani Carvajal, Raphael Varane. Navyše stopku si v El Clasicu vyslúžila dvojica Nacho Fernandez a Casemiro.

Únava sa začala prejavovať aj na hráčoch ako Benzema, Modric a Vinicius, ktorí boli v posledných zápasoch nespochybniteľnými členmi základnej zostavy.

Chorvátsky reprezentant odohral v tejto sezóne 40 zápasov. Ďalších deväť pridal so svojim národným tímom a zaznamenal takmer 4 000 minút herného času.

Vinicius sotva prekročil 2 000 minút na ihrisku, napriek tomu, že nastúpil v 39 hrách. Brazílčan je však kvôli svojmu výbušnému štýlu hry tiež na fyzickej hranici.

Pokiaľ ide o zvyšok, Kroos odohral 39 zápasov, plus štyri s Nemeckom, zatiaľ čo Marco Asensio 38 a Casemiro 39, z toho dva s Brazíliou.

Ferland Mendy, Varane a Benzema hrali po 36 zápasov, Thibaut Courtois bol v bránke 44 zápasov, z toho štyri s Belgickom.

Eder Militao zaregistroval 11 zápasov, Marcelo 12, Alvaro Odriozola 7, Isco 23 (ale celkovo má na ihrisku iba 800 minút), Rodrygo Goes 24 (890 minút) a Mariano 17 (564 minút).

Všetci vyššie uvedení okrajoví hráči by však mohli hrať zásadnú úlohu pri snahe Realu Madrid získať trofej LaLigy Santander.

zdroj: marca.com