Domov Novinky Náročná sezóna pre Nacha

Náročná sezóna pre Nacha

Nacho bol príchodom Antonia Rüdigera odsunutý na štvrté miesto v hierarchii stopérov Realu Madrid.

Autor: Marek Varga
0 komentár

V aktuálnej sezóne má odchovanec odohratých zatiaľ len 211 minút a uvedomuje si, že ho čaká mimoriadne komplikovaný ročník.

Po prvej časti sezóny 2022/23, počas ktorej odohral Real Madrid deväť oficiálnych zápasov, sa už dá povedať, že Nacho má pred sebou veľmi nároćnú sezónu.

Odchovanec Los Blancos, ktorý mal na starosti vždy špeciálne úlohy na akomkoľvek defenzívnom poste, si uvedomuje, že jeho situácia v tíme sa po minulom letnom prestupovom období výrazne zmenila.

Španielsky obranca je po príchode Antonia Rüdigera na štvrtom mieste v hierarchii Carla Ancelottiho.

Ak sa pozrieme na minutáž ostatných stopérov, okrem Jesusa Valleja, vyzerá to takto: David Alaba nazbieral 713 minút, Éder Militão 495 minút, Rüdiger 445 minút a Nacho len 211 minút.

Ancelotti od začiatku ubezpečoval, že nemieni zlomiť dvojicu stopérov, ktorá v minulej sezóne vyhrala španielsky titul a Ligu majstrov, no zároveň je povinný dávať šance aj Rüdigerovi.

To všetko znamená, že Nacho, ktorému tréner stále verí a v tejto sezóne bol dvakrát v základnej zostave, bol odsunutý do úzadia.

Budúcnosť

Španiel si uvedomuje, že to bude pre neho najťažšia sezóna v Reale Madrid, v ktorej si v posledných rokoch dokázal upevniť pozíciu tretieho stopéra.

Jeho najväčšou prednosťou je stále jeho všestrannosť a schopnosť hrať na každom zo štyroch postov v defenzíve.

S mimoriadne napätým programom a blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v Katare môže tento aspekt zohrať pre Nacha kľúčovú úlohu a opäť zmeniť jeho situáciu v kontexte odohratých minút.

Netreba zabúdať, že táto sezóna môže byť tou poslednou Nachovou na Santiago Bernabéu. Jeho zmluva vyprší v júni 2023 a potom bude mať 33 rokov.

Napriek všetkému sa obe strany chystali začať predbežné rozhovory o jej predĺžení a klub by rád pokračoval v spolupráci s odchovancom, ktorý mal doteraz vždy pozitívny prístup v šatni.

Ak by došlo k novej dohode, spočiatku by platila do júna 2024, je však možné ďalšie predĺženie zmluvy.

Situáciu Nacha pravidelne sledujú kluby ako Juventus, Rím a Neapol v Taliansku či Sevilla v Španielsku.

Samotný hráč prezradil, že ak by jedného dňa opustil Real Madrid, bol by to len odchod do zahraničia. Nerád by zostal v krajine, pretože by to znamenalo pravidelné hranie proti milovanému klubu.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x