Domov Zápasové spravodajstvo Nadšený Vázquez: Gól som venoval otcovi, ktorý dnes oslavuje narodeniny

Nadšený Vázquez: Gól som venoval otcovi, ktorý dnes oslavuje narodeniny

Autor: Dávid
1 komentár

Real Madrid si vo včerajšom zápase proti odvekému rivalovi z FC Barcelony poradil a na Camp Nou po výhre 1:2 zaznamenal dôležité tri body v súboji o titul v španielskej La Lige. Po zápase sa k priebehu stretnutia vyjadrovali viacerí hráči a okrem iných si média odchytili i univerzála Lucasa Vázqueza.

Lucas Vazquez sa vo včerajšom zápase objavil ako hráč základnej zostavy na pozícií pravého obrancu už druhýkrát v priebehu piatich dní. Jeho zaradenie do zostavy na pozícií obrancu súviselo najmä s doliečovacím procesom Daniho Carvajala, ktorý pre potreby El Clásica nebol ešte stopercentne pripravený a do zápasu naskakoval až v nadstavenom čase druhého polčasu. Jeho „predskokan“ Lucas, však včera ukázal, že predĺženie zmluvy si v Reale Madrid nezískal náhodou a že stále vie byť potrebným článkom mužstva.

„Tím odviedol skvelú prácu a ukázali sme, že sme sem prišli s cieľom vyhrať. Pracovali sme naozaj tvrdo a skutočne sme hrali ako kolektív, útočili a bránili sme ako tím. Je to spravodlivý výsledok a sme naozaj šťastní.“

Koncentrovaný výkon doplnený bohatými skúsenosťami v kráľovsky bielom drese obohatil Lucas Vázquez v El Clásicu i gólovým pozdravom, čím vlastne ukľudnil situáciu a poistil víťazstvo. Jednalo sa totiž o zásah z 93. minúty, ktorým sa skóre zvyšovalo z 0:1 na 0:2 v prospech Madridu. Real sa tak v nervydrásajúcom závere utvrdil v zisku troch bodov. A nič už na tom nezmenila ani korekcia stavu z 97. minúty z kopačky Aguera.

„Gól som venoval svojmu otcovi, ktorý dnes oslavuje narodeniny. Som naozaj šťastný, že sa mi podarilo pre neho skórovať a že sme v zápase zvíťazili.“

Španielsky hráč v závere zároveň vyjadril svoju túžbu s tímom víťaziť, napriek tomu, že v Madride získal všetky cenné tituly. Tento prístup nasvedčuje tomu, že hráč je stále dostatočne dobre motivovaný a odhodlaný klubu odovzdať všetky svoje skúsenosti a schopnosti, ktoré počas kariéry nadobudol. Taktiež médiám prezradil, že v kabíne vládne dobrá atmosféra a správny tímový duch, hladný po víťazstvách.

„Ako tím ukazujeme, že sme jednotní a odhodlaní. Sme hladní a chceme vyhrať všetky naše zápasy, chceme sa dostať do pozície, z ktorej dokážeme získať cenné úspechy a osláviť ich spoločne s fanúšikmi na konci sezóny.“

zdroj: halamadrid.sk, realmadrid.com