Domov Prestupy Nacho zvažuje svoju budúcnosť

Nacho zvažuje svoju budúcnosť

Nacho je krôčik od toho, aby urobil jedno z najdôležitejších rozhodnutí svojho života. Obranca zvažuje pokračovanie kariéry v Reale Madrid.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Ignacio je jediným hráčom v kádri, ktorý počas svojej kariéry reprezentoval iba jeden klub. Tento 32-ročný hráč nastúpil do akadémie Realu Madrid v roku 2001 ako 11-ročný.

O desať rokov neskôr debutoval v prvom tíme. Odvtedy sa obranca stal vzorom. Teší sa rešpektu od spoluhráčov aj funkcionárov.

Je zrkadlom, v ktorom by sa mal vidieť každý hráč akadémie. Športovému duchu sa nikdy nič nevytklo. Vždy sa zhostil tejto príležitosti bez ohľadu na to, ako často hral.

V tejto sezóne je však Nacho v tieni a stal sa takmer zabudnutým náhradníkom. Hráč nie je úplne spokojný s funkciou, ktorú v tíme vykonáva. Preto pomaly premýšľa, či nie je ten správny čas na zmenu prostredia.

Hoci je Nacho zvyknutý, že o miesto v zostave a zbieranie minút musel vždy urputne bojovať, prestup Rüdigera ho vlani v lete zjavne znepokojil.

Predtým zakotvil v Madride aj Alaba, čo znížilo šance Nacha na pozícii ľavého obrancu. Španiel však dúfal vo viac príležitostí na hru. Ale tie neprichádzajú…

V minulej sezóne nastúpil Nacho v tejto fáze osemkrát v základnej jedenástke. Teraz má na svojom konte len štyri štarty. Na trávniku sa objavil len v 11 z 21 zápasov, spolu odohral 414 minút.

Tieto čísla sú veľmi vzdialené od tých z poslednej sezóny, kde nazbieral 900 minút v 15 zápasoch. Privedenie Rüdigera odsunulo odchovanca na štvrté miesto v hierarchii stredných obrancov.

Alaba ho zbavil aj druhého statusu ľavého obrancu. Nemec a Rakúšan dávajú Ancelottimu toľko možností, že Nacho tým dosť trpí.

Kým však padne definitívne rozhodnutie, Ignacio bude chcieť zistiť, či sa jeho situácia do konca sezóny nezmení. Jeho cieľom je vrátiť sa do role žolíka, čo s radosťou využil každý tréner.

Ak bude patová situácia pokračovať, je možné, že po dvoch desaťročiach v Reale Madrid Nacho opustí svoj štatút jedného klubu.

zdroj: eldebate.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x