Domov Novinky Mundo Deportivo: Real vylučuje, že Endrick zostane v Palmeiras

Mundo Deportivo: Real vylučuje, že Endrick zostane v Palmeiras

Podľa katalánskeho denníka kráľovský klub vôbec neuvažuje o možnosti poslať na hosťovanie 17-ročného hráča do Palmeiras, ako nedávno informovali brazílske médiá.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Keďže nie je oficiálne potvrdené získanie Kyliana Mbappého, jedinou istou posilou Realu Madrid na budúcu sezónu je Endrick.

Sedemnásťročný útočník Palmeiras sa ku kráľovskému tímu pripojí v júli, keď dosiahne plnoletosť, ktorú jasne upravujú predpisy FIFA o prestupoch neplnoletých hráčov medzi federáciami.

V stredu brazílsky portál Goal informoval, že Brazílčania požiadajú Los Blancos o zapožičanie Endricka do decembra. Klub zo Sao Paula vraj tvrdil, že po prípadnom príchode Mbappého by bola konkurencia v útoku kráľovského tímu dostatočne vysoká na to, aby kráľovský klub vyhovel ich žiadosti, ale podľa Mundo Deportivo v kanceláriách na Santiago Bernabéu takýto scenár kategoricky vylučujú.

Podľa denníka Real Madrid vidí v Endrickovi futbalistu, ktorý je schopný bojovať o minúty aj s hráčmi ako Vinícius, Rodrygo, Brahim, Joselu či očakávaný Mbappé.

Pripomeňme, že Real Madrid uzavrel Endrickov prestup v decembri 2022, pričom Palmeiras zaplatili 35 miliónov eur. Ďalších 25 miliónov eur bolo napísaných vo forme variabilných bonusov za rôzne ciele, ktoré mohol futbalista dosiahnuť v Brazílii a potom už v Španielsku.

Ako tento týždeň informoval denník AS, Palmeiras už zinkasovalo ďalších 10 miliónov eur – 7,5 milióna eur za strelené góly a 2,5 milióna eur za povolanie do brazílskej seniorskej reprezentácie.

zdroj: mundodeportivo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x