Domov Novinky Možnosti Zinedina Zidana pri absencii Lucasa Vasqueza

Možnosti Zinedina Zidana pri absencii Lucasa Vasqueza

Autor: PDReal
1333 videní

Zinedine Zidane musí v stredu prísť na to, ako postaviť obranu, keď bude Real Madrid nútený čeliť Liverpoolu bez kľúčových obrancov ako Lucas Vazquez, Dani Carvajal, Sergio Ramos a Raphael Varane.

Los Blancos zvíťazili v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov nad červenými 3:1. Zidane, ktorému prvá aj druhá voľba pravého obrancu chýba pre zranenie, má len zopár možností, ako to vyriešiť v zápase na Anfielde.

S Odriozolou

Alvaro je krajným obrancom s najmenším počtom minút v Reale Madrid v tejto sezóne. Ale je zároveň jediným dostupným pravým obrancom.

Ak real nastúpi so štyrmi obrancami, Odriozola by mohol hrať na pravom krídle, s Ederom Militaom a Nachom Fernandezom ako strednými obrancami a Ferlandom Mendym ako ľavým obrancom.

S Mendym vpravo

Ďalšou možnosťou, ktorú by Zidane mal, ak by sa chcel hrať na štyroch obrancov, by bolo presunúť Mendyho na pravú stranu. V strede by boli znova Militao po boku Nacha, a vľavo Marcelo.

Ďalšou alternatívou by bolo hrať vpravo s Nachom či Militaom. Pričom jeden zo stopérskych postov by zaujal Mendy.

S Valverdem na krídle na troch obrancov

V prípade, že Fede Valverde bude fit a bude môcť nastúpiť, mohol by ho Zidane nasadiť ako wingbacka. Militao, Nacho a Mendy by nastúpili ako strední obrancovia.

Valverdeho všestrannosť pomohla Zidanovi vyplniť niekoľko prázdnych miest, ktoré zanechali hráči, ktorí odišli za posledných pár rokov.

Ponúkne práve on Zidanovi riešenie aj dnes?

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x