Domov Novinky Môže sa Rafael Nadal stať prezidentom Realu Madrid?

Môže sa Rafael Nadal stať prezidentom Realu Madrid?

Rafael Nadal v nedávnom rozhovore povedal, že by sa v budúcnosti rád stal prezidentom Realu Madrid. Legendárny španielsky tenista budúci rok ukončí športovú kariéru a sám je zvedavý, čo bude robiť, keď definitívne odíde z kurtu.

Autor: Marek Varga
6 komentárov

Rafael Nadal je nepochybne najvýznamnejším španielskym športovcom v histórii. Ide o subjektívnu debatu, ale bez pochýb je na užšom zozname kandidátov.

Termín jeho odchodu do dôchodku už bol verejne oznámený (koniec sezóny 2024) a mnohí sú zvedaví, aké budú ďalšie kroky 37-ročného hráča.

Športovec z Malorky je tiež veľkým fanúšikom Realu Madrid. Aj keď jeho strýko Miguel Ángel Nadal bol začiatkom storočia hráčom Barcelony, 14-násobný víťaz French Open nám pripomína svoju oddanosť Los Blancos, kedykoľvek môže.

Z tohto dôvodu ho mnohí vnímajú ako ideálneho budúceho prezidenta Realu Madrid. Sú na to dôvody. Je široko uznávanou športovou osobnosťou s dokonalým imidžom pred verejnosťou.

Nie nadarmo je známy tým, že si počas zápasu na turnajoch ATP nikdy nezlomil raketu a predovšetkým je veľkým fanúšikom Realu. Keď sa ho na to pýtali v rozhovore s Juanmom Castañom v Movistar+, Španiel odhalil niektoré zo záhad.

Tenista po počiatočnom váhaní priznal, že je to niečo, čo by chcel v budúcnosti vyskúšať. „Nemám taký sen, ale chcel by som, ale myslím, že teraz nemám čo povedať. Myslím si, že momentálne máme najlepšieho možného prezidenta a musel by som zistiť, či som pripravený. Život nás stavia pred rôzne výzvy a musíme zvážiť, či sme schopní určité veci robiť. Neviem, či by som to dokázal, ale myslím, že by som to raz chcel, aj keď neviem, či spĺňam požiadavky,“ povedal.

Real Madrid je jedným z posledných štyroch najväčších športových klubov v španielskom futbale (ďalšie tri sú Barcelona, ​​​​​Athletic a Osasuna), ktoré vlastnia Socios. Každé štyri roky volia prezidenta, ktorý bude inštitúciu riadiť.

Od roku 2009 túto pozíciu v Madride zastáva Florentino Pérez, ktorý sa môže pochváliť prakticky bezúhonnou dôverou. Pripomeňme, že v posledných voľbách v roku 2021 neboli žiadni iní kandidáti. Nikto iný sa neobjavil v rokoch 2009, 2013 a 2017. To svedčí o kontinuite a jednomyseľnosti rozhodovacích orgánov.

Už argumentoval, že podľa jeho názoru je Florentino Pérez najlepším možným prezidentom Realu Madrid. Necháva si však otvorené dvere, aby sa pripojil k skupine možných nástupcov, keď 76-ročný prezident skončí v písaní svojej veľkej histórie v klube.

Samozrejme, aby ste sa stali šéfom Los Blancos, musíte splniť množstvo požiadaviek, ktoré výrazne obmedzujú prístup na pozíciu.

Niekoľko z nich s ľahkosťou napĺňa Rafael Nadal. Real vyžaduje španielske občianstvo, čo sa odráža v článku 40.B stanov klubu. Ide o opatrenie, ktoré má zabrániť tomu, aby sa inštitúcia dostala do rúk oligarchov z iných krajín, ktorých investície do európskeho futbalu sú v poslednom čase dosť časté.

To je však podmienka, ktorá v Nadalovom prípade nie je prekážkou. Rafael Nadal je od roku 2011 čestným členom Realu Madrid. Nie je známe, či má tenista členský preukaz spred tohto obdobia.

V opačnom prípade, ako je uvedené v štatúte, nebude môcť kandidovať do roku 2031. Toto ustanovenie bolo upravené v roku 2012. Predtým bola na uchádzanie sa o miesto potrebná len 10-ročná prax.

Táto zmena bola jednou z hlavných prekážok pri hľadaní súperov pre Florentina. Rozhodnutie počas hlasovania nebolo jednomyseľné a o veci musel neskôr rozhodnúť Najvyšší súd.

Najťažšou požiadavkou je však predloženie bankovej záruky vo výške 15% z rozpočtu klubu. V sezóne 2022/23 mali Los Blancos majetok vo výške 769,6 milióna eur.

To znamená, že Rafael Nadal by mal poskytnúť predbežnú záruku vo výške približne 115,4 milióna eur, ktorú musí zabezpečiť svojim osobným majetkom. Ako jeden z najlepších tenistov histórie si Nadal počas svojej hráčskej kariéry zarobil veľa peňazí.

Len spočítaním súm za športové úspechy podľa webu ATP získal Španiel 134 640 719 dolárov. K tomu treba pripočítať zisky z reklamy a iné príjmy. Stále je pravdepodobne jedným z mála fanúšikov Los Blancos, ktorí dokážu finančne pokryť sumu potrebnú na to, aby bol prezidentom Realu Madrid.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
6 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

6
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x