Domov Mužstvo Morata se vrací na stadion, kde vstřelil svůj premiérový gól

Morata se vrací na stadion, kde vstřelil svůj premiérový gól

Álvaro Morata se dnes vrátí na stadion, na kterém vstřelil svou oficiální premiérovou branku v dresu Realu Madrid. Dnes je velice pravděpodobné, že bude v základní sestavě, protože s Kodaní od začátku nehrál. Tehdy, v 82. minutě, vystřídal Álvaro Morata Mesuta Özila. O pouhou minutu později vsítil svůj první gól. Utkání skončilo 1:1, mladý střelec řekl: „V Madridu vás už od nejmladší kategorie naučí bojovat až do konce.“ Svůj gól věnoval svému nemocnému příteli…

Mourinho tehdy o Moratovi řekl: „Předností Moraty je to, že může stále růst. Nesmíme ho nikomu prodat.“ Sám Álvaro hrál v té sezóně 449 minut.

Od jeho gólu už ale uplynulo 328 dní. Za tu dobu toho Morata udělal opravdu hodně. Stal se mistrem Evropy do 21 let, nejlepším kanonýrem (5 zápasů/4 branky), stal se útočníkem číslo 2, má důvěru trenéra a vždy, když nastoupí, nechá na hřišti vše, co umí. Je zkrátka budoucností Realu Madrid.

V Lize Mistrů zatím odehrál 16 minut, v lize 59. Hrál opravdu dobře. Mohl několikrát skórovat, měl dostatek šancí. Dnes, jak sám Ancelotti na tiskové konferenci řekl, snad bude hrát. Bude mít znovu šanci ukázat, že on je tím pravým útočníkem.

Zdroj: as.com