Domov Novinky Morabanc Andorra 70-79 Real Madrid Baloncesto

Morabanc Andorra 70-79 Real Madrid Baloncesto

Druhá výhra v týždni a prvá ligová v roku 2015. Real Madrid Baloncesto zavítal do Andorry po 20 rokoch a v zápase, ktorý bol veľmi tesný najmä v tretej štvrtine, sa mu podarilo zvíťaziť.

Po zápasoch proti Málage a Belehradu, Real Madrid vyšiel na palubovku s neobvyklou zostavou. Čoskoro sa našim začalo dariť v streľbe spoza trojkovej čiary a trafili tri po sebe idúce pokusy – dva Rudy a jeden Rivers. To zabezpečilo Realu náskok 3-13, no Andorra sa späť do zápasu dostala vďaka šnúre 14-5 a prvá štvrtina skončila najtesnejším rozdielom (17-18). V druhej štvrtine naši pokračovali v úspešnej streľbe spoza perimetra. Prvú strelu trafil Nocioni a potom dve Llull. Rozdielovým hráčom bol však Salah Mejri, ktorý trafil 8 po sebe idúcich bodov a pre svoj tím vybojoval vedenie 26-37. Domáci sa však nemienili vzdať a šnúrou 10-2 sa opäť dotiahli na rozdiel troch bodov (36-39).

Po príchode zo šatní Lasovi muži predvádzali pekný basketbal, ktorý kombinoval dobrú ofenzívnu, ale aj defenzvnu hru. To viedlo k vybudovaniu si 13-bodového náskoku (40-53), ale hráči z Andorry zaznamenali jedenásť po sebe idúcich bodov (z toho tri trojky) a rozdiel v skóre bol opäť minimálny (51-54). Trojbodové vedenie si naši udržali až do konca tejto časti (57-60). Opäť sa teda definitívne rozhodovať muselo až v poslednej štvrtine. Keď na ukazovateli svietilo šesť minút do konca, skóre bolo ešte vyrovnané, no koše Rudyho a Llulla potom rozhodli o ďalšom vývoji zápasu. Real si náskok už ustrážil a po dvoch prehrách si v lige opäť napravil chuť výhrou (70-79).

Strelci:

Morabanc Andorra 70 (17+19+21+13): Schreiner (13), Navarro (4), Betinho (8), Ivanov (13), Jawai (8); Trias (6), Bogris (8), Bivià (7), Green (3), Colom (0), Lliteras (0), Knezevic (0).

Real Madrid 79 (18+23+19+19): Rodríguez (4), Rivers (9), Rudy (19), Felipe (10), Bouroussis (5); Llull (13), Carroll (3), Maciulis (0), Nocioni (8), Mejri (8), Campazzo (0).