Domov Novinky Modrič sa dohodol na novej zmluve s Realom Madrid

Modrič sa dohodol na novej zmluve s Realom Madrid

Autor: PDReal
1022 videní

Real Madrid a Luka Modrič sa dohodli na novej ročnej zmluve, podľa ktorej bude 35-ročný hosť v španielskom hlavnom meste pôsobiť do roku 2022.

Vynikajúce výkony maestra v tejto sezóne presvedčili klub o predĺžení zmluvy o ďalšiu sezónu. Madrid strávil niekoľko mesiacov prácou na spečatení predĺženia zmluvy. Modrič na druhej strane vždy chcel pokračovať v hraní za Zidanov tím a prijal zníženie platu, ktoré navrhol klub.

Bez výhrad tak učinil aby pomohol zmierniť ekonomické problémy spôsobené pandémiou koronavírusu.

V tíme španielskeho šampióna zostane do 36 rokov. Od svojho príchodu v roku 2012 z Tottenhamu za 35 miliónov EUR sa stal obľúbencom fanúšikov vďaka často priam exhibícií v strede poľa.

Celkovo v slávnom bielom drese odohral 383 zápasov, strelil 26 gólov a pripísal si 61 asistencií. Získal štyri ligy majstrov, dva ligové tituly, jeden v Copa del Rey a štyri majstrovstvá sveta klubov.

Individuálne sa najväčšej slávy dočkal v roku 2018, keď vyhral Ballon d’Or po tom. Bola to sezóna v ktorej dvihol nad hlavu trofej Ligy majstrov a s Chorvátskom sa dostal do finále majstrovstiev sveta.

V tejto sezóne, keď to vyzeralo, že je čas priviesť viac mládeže – bol pre Zidana opäť zásadný. Modrič je jedným z hráčov, ktorých francúzsky tréner najviac využíva. Odohral impozantných 3 038 minút v 40 zápasoch. Casemiro, Kroos a chorvátsky tvorca hry vytvorili stredné trio, ktoré si budeme pamätať ako jedno z najlepších v histórii klubu.

Napriek tomu, že je najstarší z tejto trojice, treba obdivovať jeho fyzickú zdatnosť. Vo veku 35 rokov vynechal v tejto sezóne kvôli zraneniu iba jeden zápas. Pôsobil v srdci tímu, pred Courtoisom, Ramosom, Varanom a Casemirom, hral kľúčovú úlohu Realu Madrid v LaLige. A výborné výkony podával aj na ceste Realu do semifinále Ligy majstrov.

Madrid počká na Ramosa

Po dokončení Modričovej obnovy klub stále čaká na Ramosa a Lucasa Vázqueza, ktorým vyprší platnosť zmlúv v júni. Očakáva sa, že rokovania nebudú jednoduché, pretože požiadavky stredného a pravého obrancu nie sú v súlade s tým, čo ponúka Madrid.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x