Domov Novinky Modrić a Kroos odporujú klubovej stratégii

Modrić a Kroos odporujú klubovej stratégii

Carlo Ancelotti vsadil na Kroosa a Modrića proti Getafe. Chorvát hral v základe prvýkrát v tejto sezóne, zatiaľ čo Nemec bol pripravený vyriešiť problémy tímu v druhom polčase, keď mu chýbala plynulosť.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Carlo opäť trafil rozhodnutie. Veteránska dvojica nesklamala a výraznou mierou prispela k víťazstvu.

Kroosov príchod na ihrisko zmenil tvár mužstva. 45 minút mu stačilo na to, aby sa stal druhým hráčom s najväčším počtom prihrávok (80). V tomto smere ho prekonal iba Rüdiger.

Aj Toni Kroos mohol dať gól, no jeho strela skončila na tyči. Veľmi blízko k asistencii mal aj pri parádnom centri na Carvajala.

Luka na druhej strane potreboval nejaký čas na zahriatie. V úvodných častiach zápasu bol trochu pomalý. Je však možné, že sa jednoducho stal obeťou všeobecného nedostatku kontroly spôsobeného výborným prevedením taktických predpokladov zo strany súpera.

Pre Modrića bolo ťažké nájsť partnerov pre hru. V druhom polčase však prišla radikálna zmena. Stredopoliar mal oveľa viac priestoru viesť útočné aktivity a dirigoval hru v plnej rýchlosti.

Bola to jeho typická nahrávka „vonkajškom“, ktorá iniciovala akciu, po ktorej Joselu vyrovnal. Keď odchádzal z ihriska, publikum mu venovalo ďalšie zaslúžené ovácie. Je však vysoko pravdepodobné, že by ho aj tak dostal, aj keby zaznamenal horšiu hru.

Prirodzení víťazi len tak ľahko neustúpia novej generácii, ktorá sa presadzuje stále viac. Mnohí by už Kroosa a Modrića poslali do dôchodku a sami si to uvedomujú. Klub sa radšej venuje mladíkom.

Real investoval obrovské peniaze do Bellinghama, Camavingu a Tchouaméniho, ktorých majitelia nenápadne pripomínajú Ancelottimu.

Veteráni majú dvere neustále otvorené a ak tomu neveríte, spýtajte sa Benzemu. Luka a Toni sú si vedomí politiky Realu, no namiesto toho, aby si balili kufre, radšej dokazujú svoju extra triedu na ihrisku.

Ancelotti niekoľkokrát vysvetlil mechanizmus riadenia šatne, založený na trpezlivosti mladých a pochopení veteránov. Túto sezónu všetko nasvedčuje tomu, že generačná výmena sa stala skutočnosťou. Porozumenie zo strany Kroosa a Modriča je však obmedzené.

Nevydržia príliš veľa minút na lavičke. Tréner stále hovorí, že obaja stredopoliari sú pre neho najlepší. Ale ako by mohol hovoriť inak o hráčoch, ktorí ho priviedli k toľkým úspechom a zachránili ho pred zúrivou kritikou?

„Pomáhajú nám vyhrávať, ale aj rozvíjať mladých hráčov. Problémom nie je počet minút, ale kvalita. V posledných zápasoch Toni a Luka zakaždým niečo priniesli. Zatiaľ som nechcel veľmi striedať, pretože hráme len jeden zápas týždenne. Ale keď sa začne Liga majstrov, bude potrebné väčšie striedanie,“ povedal Carlo po víťazstve nad Getafe.

Kroos a Modrič sú základnou súčasťou nielen tímu, ale aj kariéry trénera. Nielenže sú dobrí, ale majú aj víťaznú mentalitu. Ancelotti si uvedomuje, aký dôležitý je tento faktor v boji o trofeje.

Preto ich chce mať neustále zapojených a pripravených kedykoľvek, aj keď musí čeliť tlaku zvonku. Chorvát a Nemec sú si vedomí svojho postavenia, ale neskladajú zbrane.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x