Domov Novinky Mendyho prekvapivá štatistika

Mendyho prekvapivá štatistika

Autor: Jana Comová
1385 videní

Pre Zidana je ťažké vymeniť svojich osvedčených hráčov, ktorí patria k niekoľkonásobným držiteľom trofejí Ligy majstrov. Niektorých veteránov mužstva je ťažké nahradiť, avšak Ferland Mendy to mal v prípade Marcela značne uľahčené.

Od čias prestupu Toniho Kroosa do Realu Madrid skoro nikto z hráčov, ktorí pominulé roky prišli do klubu, nenastupoval pravidelne do zápasov. Túto skutočnosť zmenil až Mendyho príchod v lete 2019.

Mendy zatienil aj talenty ako sú Martin Ødegaard  či Eden Hazard a spomedzi nich odohral najviac minút počas jeden pol sezóny v Madride. Pomaly nahrádza Marcela je flexibilný – zahrá na pravej strane obrany a v núdzi dokonca aj v jej strede.

Pozoruhodný je aj jeho vplyv na pohyb v útoku Los Blancos. Nielen, že v utorok skóroval proti Getafe, ale aj driblingy má úspešné (v priemere viac ako dva na zápas). Úspešne zvládol 53 zo svojich 81 pokusov o dribling, čo je viac ako má Luka Modrić (49 zo 66) a Vinícius (40 z 93) – čo sa týka ďalších popredných driblérov v tíme.

Mendyho dribling má zároveň najvyššiu mieru úspešnosti v radoch obrancov z piatich najlepších európskych líg. Javi Galán je v tomto síce úspešnejší, no nehráva na rovnakej pozícii ako Mendy, ktorý po ňom v rebríčku nasleduje. Tretí v poradí je Theo Hernandéz (52 z 85).

Mendy si rovnako tak zbiera minúty v Lige majstrov. V tejto aktuálnej sezóne doposiaľ v Lige majstrov nazbieral všetky minúty. Vo svojej kariére celkovo za Real Madrid odohral 57 zápasov.

V rámci týchto 57 zápasov odohral 4 520 minút, pričom ho prekonal iba Kroos, ktorý mal za prvý rok a pol pôsobenia v hlavnom meste Španielska toto číslo vyššie.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x