Domov Klub Mendy uľahčuje život Ramosovi

Mendy uľahčuje život Ramosovi

Ferland Mendy sa postupne presadil na poste ľavého obrancu Los Blancos. V útoku sa zdá byť lepším Marcelo, ale v obrane jednoznačne Mendy.
Prvý, ktorému to dosť výrazne pomáha je Sergio Ramos. Ramos bol zvyknutý vykrývať aj Marcelovu pozíciu.
Mendy sa vďaka jeho fyzickým schopnostiam stíha vracať a kapitán sa tak nemusí starať o jeho pozíciu.
Z pätnástich zápasov, ktoré odohral Mendy v tejto sezóne vyhral Real Madrid deväť, prehral jeden a obdržal iba sedem gólov.
Los Blancos dokázali udržať čisté konto s Marcelom (celých 90 minút) v zostave iba dvakrát. Pri Mendym bol len jeden gól zavinený jeho chybou v zápase s PSG, ktorý Real Madrid prehral 3-0.
Útok vie, že Mendy mu až tak nepomôže ako Marcelo. Z 1223 minút, ktoré odohral zaznamenal iba jednu strelu na bránu v zápase s Realom Sociedad.
Marcelo odohral 826 minút a zaznamenaných má sedem striel na bránu. Zidane však stavia svoj nový tím na solídnej obrane.
Z veľkých klubov v Európe má len PSG lepšie výsledky v obrane (15 gólov obdržaných v 26 zápasoch) a Atlético Madrid (19 gólov obdržaných v 27 zápasoch) ako Real Madrid (21 gólov obdržaných v 27 zápasoch).
zdroj: marca.com