Domov Novinky Marco Asensio je späť a znova sa úspešne rozohráva

Marco Asensio je späť a znova sa úspešne rozohráva

Autor: Jana Comová
46 videní

Marco Asensio začal prekvapovať svojimi pozitívnymi výkonmi. Španiel sa po dlhej absencii kvôli zraneniu opäť etabloval v hernej jedenástke a zanechal dobrý dojem.

Proti Bilbau bol Asensio najsmelším a najpriamejším hráčom Realu Madrid. Hral vo vyššom tempe ako jeho spoluhráči. Rodák z Malorky je zásadný pre tím, ktorému chýbajú góly.

V šestnástke dokáže ohroziť súpera svojou schopnosťou streľby a spracovaním prihrávok. Asensio má v tejto sezóne tretie miesto v počte striel na bránu zo všetkých hráčov Realu Madrid. Má ich 10, a tým je druhý za 31 strelami Karima Benzemu a 14-timi strelami Toniho Kroosa. V poradí odohraných minút je však Asensio desiaty v poradí.

V tejto sezóne skóroval iba raz, a to proti Celte Vigo. Konštrukciu brány zasiahol až 6x, a to proti Athleticu (dvakrát), Borussii Mönchengladbach, Šachtaru Doneck, Granade a Elche. To je rovnaký počet striel do konštrukcie, ako má aj Benzema v tejto sezóne.

Zaujímavosťou je, že z európskych futbalových špičiek zasiahol Real Madrid konštrukciu brány viac ako ktorýkoľvek iný tím. Nakoľko je Asensio späť a Benzema je vždy jadrom útokov Realu Madrid, zostáva len čakať na tretieho člena útočného tria. Eden Hazard zatiaľ nenaplnil očakávania trénera Realu Madrid.

Asensiova dobrá forma je dobrou správou aj pre španielsku reprezentáciu, pretože sa v lete uskutoční európsky šampionát. Odloženie tohto turnaja nahralo Asensiovi do karát, pretože ak by sa predsa len konal v roku 2020, Asensio by sa nemohol zúčastniť. Za terajšieho stavu to však vyzerá, že sa určite stane súčasťou tímu.

Zdroj: Marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x