Domov Mužstvo Marcelo prezradil Zidanove slová, ktorými cez polčas zavelil k víťazstvu v Lige Majstrov

Zinedine Zidane zažíva na trénerskej lavičke Realu Madrid jeden veľký úspech za druhým.

Samotní hráči ale často označujú svojho trénera ako skromného a tichého. Moc nerozpráva ale keď už prehovorí, je to stručné, jasné a hlavne k veci.

K svojmu mužstvu musel prehovoriť aj počas prestávky vo finále Ligy Majstrov v Cardiffe a Marcelo počas rozhovoru v relácii „Noc hviezd“ prezradil, čo sa cez polčas dialo v šatni pred tým, ako Real Madrid v druhom polčase svojim perfektným výkonom úplne „vygumoval“ Juventus z trávnika.

Vráťme sa v čase do finálového zápasu. Výkony sú vyrovnané, polčas končí stavom 1:1 a vyzerá to tak, že Real Madrid čaká veľmi náročný druhý polčas, proti tímu, ktorý v celej sezóne Ligy Majstrov dostal len neuveriteľné 3 góly.

Marcelo rozpráva, že po tom ako prišiel Zidane do šatne, najskôr rozdal taktické pokyny: „Dal Isca hrať viac vľavo aby mi trochu pomohol a Modricovi dal viac slobody.“

To bolo rozhodnutie, ktoré prinieslo svoje ovocie. Modric v druhom polčase diktoval hru celého mužstva a pridal aj presnú gólovú prihrávku na Ronalda, ktorý zvyšoval už na 3:1.

Marcelo na záver dodal, ako Zidane nabudil hráčov pri odchode zo šatne: „Čo povedal Zizou bolo veľmi jednoduché. Poďme hrať. Zoberme si loptu a poďme sa do nich naplno pustiť.“

Tieto jednoduché pokyny dokázali hráčov dostatočne motivovať, aby v druhom polčase strelili 3 góly a zaslúžene získali titul v Lige Majstrov.

zdroj: mirror.co.uk