Domov Novinky Marcelo neodíde

Marcelo neodíde

Autor: Marek Varga
1379 videní

Marcelo mal rozhovor s predstaviteľmi klubu, ktorí ho uistili o budúcnosti. Brazílčan má dodržať zmluvu, ktorá je platná do konca júna budúceho roka.

Ak sa nestane nič neočakávané, Marcelo zostane v budúcej sezóne v Reale Madrid. Zmluva mu vyprší v júni 2022 a Marcelo by minimálne do tejto doby mal byť hráčom Los Blancos.

Futbalista bol znepokojený informáciami, podľa ktorých bol jeho odchod kvôli prestavbe mužstva považovaný za hotovú vec. Následne kontaktoval predstaviteľov klubu a stretol sa s nimi.

Pri konečnom rozhodnutí zohral významnú úlohu názor Carla Ancelottiho. Bolo to pod talianskym trénerom, pod ktorým odohral Marcelo najviac zápasov v jednej sezóne (53 v sezóne 2014/2015).

Niet pochýb o tom, že situácia Brazílčana sa zmenila a Marcelo stratil svoj nedotknuteľný status na ľavej strane obrany.

Ferland Mendy je v oveľa lepšej forme a popri ňom sa viac presadzuje Miguel Gutiérrez, ktorý sa po dobrom výkone na konci sezóny bude usilovať zostať v prvom tíme.

Napriek tomu je Real Madrid Marcelovi nesmierne vďačný za prínos počas cisárskej série klubu, ktorá za päť rokov vyhrala štyri Ligy majstrov.

Ak k tomu pripočítame úlohu Marcela ako druhého kapitána tímu (a možno aj prvého, ak sa odchod Sergia Ramosa stane skutočnosťou), Los Blancos sú jednoducho povinní dodržať zmluvu s tak lojálnym hráčom, akým Marcelo bez pochýb je.

Brazílčanove dobrodružstvo v španielskom hlavnom meste začalo v novembri 2006, keď ho z Fluminense ako „nástupcu Roberta Carlosa“ priviedol Pedja Mijatović.

Marcelo je v klube pätnásť rokov, počas ktorých odohral 528 zápasov za Los Blancos. Je jeden titul od vyrovnania rekordu Paca Genta a stane sa najúspešnejším hráčom v histórii Realu Madrid.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x