Domov Novinky MARCA: V zime nebudú žiadne prestupy

MARCA: V zime nebudú žiadne prestupy

Fyzické problémy Tchouaméniho, Camavingu, Viníciusa a Ardu Gülera neovplyvnia prestupovú politiku klubu, ktorý v januárovom okne nemieni podniknúť žiadne kroky.

Autor: Marek
2 komentáre

Vedenie a zamestnanci veria, že sa situácia vyrieši „vo vnútri“ klubu. Pred asi tuctom dní denník MARCA informoval, že Real Madrid nemieni v zimnom prestupovom období, ktoré sa otvára 1. januára, získať žiadne posily.

Klub tvrdí, že januárové prestupové obdobie ponúka najmä hráčov, ktorí sa v nových kluboch nevedia vyrovnať a v Reale Madrid tento vzorec fungoval veľmi zriedka.

V posledných dňoch pliaga zranení naplno zasiahla tím Carla Ancelottiho. Tchouaméni, Camavinga, Vinícius budú k dispozícii až v prvých týždňoch nového roka a Arda Güler, ktorý je zatiaľ len veľkou nádejou, nemá stanovený konkrétny dátum návratu.

Momentálne vyzerá obraz mužstva dramaticky, ale klub verí interným riešeniam, teda hráčom, ktorí predtým hrali vedľajšie úlohy a hráčom z akadémie, uvádza MARCA.

Veľa fanúšikov tvrdí, že je ideálny čas začať sa rozhliadať a využiť január na privedenie hráča, no vedenie a tréneri Realu nechcú získavať hráčov, ktorí by sa kvôli návratu stali o pár mesiacov problémom nominálnych základných hráčov.

Navyše, vstup na zimný trh by bol zlom od prestupovej stratégie prijatej pred niekoľkými rokmi, ktorá zahŕňa získavanie troch typov hráčov: svetových crackových hráčov, veľmi mladých talentov alebo trhových príležitostí, ktoré zvyčajne v januári neprichádzajú.

Ancelotti v nasledujúcich dňoch opäť získa Daniho Ceballosa, ktorý tímu veľmi pomohol takmer presne pred rokom, počas ťažkých zimných mesiacov.

Talian navyše ráta s explóziou Brahima a posilami z akadémie v podobe nielen Nica Paza, ale aj Gonzala Garcíu a Maria Martína, ktorí sa tešia dôvere kádra.

Vo Valdebebas vedia, že klubu v najbližších týždňoch ponúknu veľa hráčov. Okno sa otvorí o pár týždňov a agenti začnú robiť svoju prácu, ale postoj v klube je jasný: teraz nie je čas na prestupy.

Funkcionári a tréneri navyše veria, že káder, ktorý zostane k dispozícii, si poradí v zápasoch, ktoré zostávajú do Vianoc, v období, v ktorom Ancelottiho tím pôvodne chcel zasadiť silný úder v lige, no v tomto momente to jednoducho musí prežiť.

Los Blancos napriek všetkému veria v „plán B“ a dôverujú hráčom, ktorí doteraz nemohli hrať dôležité úlohy.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x