Domov Prestupy MARCA: Real pracuje na prestupe Wirtza

MARCA: Real pracuje na prestupe Wirtza

Florian Wirtz sa stal jedným z objektov túžby mnohých klubov vďaka svojej hre a úspechom tímu Bayer Leverkusen, ktorý dokázal vyhrať Bundesligu i domáci pohár.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Ako informoval denník MARCA, Real Madrid je už v úzkom kontakte s nemeckým reprezentantom. História sa opakuje a klub začal na možnom prestupe pracovať už pred pár mesiacmi. Bez zhonu, ale s jasným cieľom.

A týmto cieľom je podpísať zmluvu s ofenzívnym stredopoliarom v roku 2025. To je v poriadku, ale Real samozrejme nie je jediným tímom, ktorý o takomto kroku uvažuje. Je toto dôvod, prečo sú Los Blancos v strese? Nie.

V prípade Wirtza a ďalších prestupových cieľov, Real Madrid ťahá čiaru, ktorú neprekročí. Hráči, o ktorých majú Los Blancos záujem, prechádzajú určitou skúškou.

Klub chce zistiť, či je daný hráč ochotný vzdať sa určitých vecí, aby prišiel do Madridu. V súčasnosti hráči ako Yoro, Davies a Mastantuono absolvujú túto skúšku.

Agenti a športoví riaditelia, ktorí sa v novembri zúčastnili na ceremoniáli Zlatej lopty v Paríži, už hovorili, že Kylian Mbappé sa v lete pripojí k Realu Madrid, pričom obe strany dohodu popreli. Dnes tí istí ľudia tvrdia, že medzi Los Blancos a nemeckým hráčom už existuje „pakt“ na leto 2025.

V Nemecku neprestávajú uisťovať o rozhovoroch medzi Realom a Wirtzom, dokonca poskytujú čísla o možnej operácii, ktoré sa pohybujú na úrovni okolo 150 miliónov eur.

Barcelona sa chcela pripojiť k pretekom, ale vzdala sa záujmu o 21-ročného hráča. Stojí za zmienku, že médiá ako Bild už hovoria o prestupe za 150 miliónov eur ako o hotovej veci.

Neváhajú napísať, že Nemec bude hráčom Realu. Táto suma sa zhoduje so sumou, ktorú pred niekoľkými mesiacmi uviedol Fernando Carro v Rádiu MARCA. Generálny riaditeľ Bayeru Leverkusen sa k talentovanému stredopoliarovi vyjadril len kategoricky.

Zarážajúce je aj to, že keďže celé letné prestupové obdobie ešte len začalo, Wirtz sa spomína ako prestup v roku 2025. Nemec podpísal s Bayerom Leverkusen zmluvu ešte na jednu sezónu, no zdá sa, že čakanie môže byť pre všetky strany príliš dlhé.

Mimochodom, budúcnosť Xabiho Alonsa nemá nič spoločné s budúcnosťou futbalistu. To, že sa vidia každý deň, ešte neznamená, že rozhodujú o spoločnej budúcnosti. Dobre si rozumejú, no majú samostatné kariéry a ani jeden z nich neplánuje spoločnú budúcnosť.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x