Domov Novinky MARCA: Problém s ihriskom mal iba Guardiola

MARCA: Problém s ihriskom mal iba Guardiola

Bývalý tréner Barcelony pravidelne používa rovnakú taktiku proti Realu Madrid, keď sa jeho tímu nedarí vyhrať. Pred zápasmi chváli Real a po ich skončení sa vždy nájde niečo, na čo sa snaží odvrátiť pozornosť.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Pred zápasom Realu Madrid s Manchestrom City, ani po ňom, sa nikto nevyjadril k stavu ihriska, až kým Pep Guardiola nepredstúpil pred kamery Movistaru.

V predzápasovej a pozápasovej správe UEFA neboli zaznamenané žiadne pripomienky k stavu ihriska, ani žiadne hlásenie delegáta. Los Blancos tiež nikto neinformoval o údajnom zlom stave ihriska, informuje denník MARCA.

V minulej sezóne bol príbeh okolo ihriska úplne iný. Samotní hráči Realu Madrid aj tréner neskrývali nespokojnosť so stavom ihriska, ktoré sa nakoniec menilo až štyrikrát, no v posledných mesiacoch sa nikto z klubu nevyjadril, hoci malé nerovnosti sa po celej dĺžke ihriska určite nájdu. Na stav trávnika sa nesťažoval ani žiadny zo súperov.

V klube a v šatni prevláda pocit, že nespokojnosť Pepa Guardiolu pramení z niečoho iného, a to z hry pod zatvorenou strechou. Neželal si to a City sa snažilo dosiahnuť, aby sa zápas hral bez zatvorenej strechy.

UEFA nevidela žiadne námietky proti tomu, aby sa zápas hral pod zatvorenou strechou. Angličania bojovali o otvorenie strechy, no nenašli podporu zo strany UEFA, ktorá má v tejto veci v Lige majstrov posledné slovo.

Už dlhší čas sa zdá, že bývalý tréner Barcelony si osvojuje rovnakú taktiku pred súbojmi s Realom Madrid. Počas predzápasových tlačových konferencií a rozhovorov chváli Real a oceňuje ho vo všetkých smeroch.

Robil to už v čase, keď bol hráčom a trénerom iných klubov. Najprv vyjadruje svoj obdiv, aby po zápase mohol Los Blancos zapájať do tém súvisiacich so zápasom a upriamiť naň pozornosť médií, najmä keď jeho tím nevyhráva. Tentoraz to padlo na ihrisko.

Pocity v šatni Realu sú jasné. City sa v tomto zápase necítilo dobre a ihrisko je dobrý spôsob, ako zamerať pozornosť na inú okolnosť, nesúvisiacu so samotným zápasom. Cítia, že nie je priestor na ospravedlnenie toho, čo sa v zápase stalo.

Štadión ešte nie je stopercentne pripravený

Štadión Santiago Bernabéu ešte nedosiahol stopercentný stav, v akom by mal byť po dokončení všetkých prác. V niektorých rohoch tribúny aj na samotnom ihrisku. Real Madrid priznáva, že zelený koberec ešte nie je v takom stave, v akom by ho chceli vidieť, no pre dobrý futbal to v žiadnom prípade nie je problém. Finálna skúška zariadenia príde v budúcej sezóne, no ako zdôrazňujú: „Nikto sa nesťažoval, ani v médiách.“

Ako po každom zápase, aj teraz sa ihrisko podrobí skúške v snahe dosiahnuť dokonalosť, o ktorú sa Real Madrid usiluje, a trávnik sa bude testovať v špeciálnom skleníku, ktorý bol vybudovaný pri rekonštrukčných prácach.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x