Domov Prestupové leto 2021 Mallorca sníva o návrate Kuba

Mallorca sníva o návrate Kuba

Autor: Marek Varga
8 komentárov 754 videní

Takefusa Kubo mal možnosť pôsobiť v Mallorce v sezóne 2019/20. Los Bermellones sa opäť vracajú do Primera División a dvere sú pre Japonca opäť otvorené.

Takefusa Kubo bude mať na sezónu 2019/20 vždy veľmi dobré spomienky. Práve vtedy nazbieral v drese Mallorcy celkovo vyše 2000 minút, počas ktorých strelil štyri góly a zaznamenal päť asistencií.

Za normálnych okolností by mladý Japonec nepochybne zostal na Mallorce o niečo dlhšie. Bohužiaľ, táto sezóna sa pre Los Bermellones skončila vypadnutím do Segunda División a Real Madrid si jednoducho nemohol dovoliť skutočnosť, že ďalšie hosťovanie hráča bude spojené s jeho pôsobením na pôde druhého stupňa.

Králi príliš dlho neváhali a začali hľadať nový klub La Ligy pre japonského záložníka. Najprv to bol Villarreal – tam mohol Kubo rátať s vystúpením v Európe, ale zároveň mu Unai Emery nevytvoril priestor na účinkovanie v domácej lige.

Pre nedostatok herných príležitostí sa rozhodlo, že v zimnom prestupovom období dôjde k ďalšej zmene. Tentoraz sa stavilo na Getafe, s ktorým sa 20-ročný mladík dokázal udržať v Primera División.

Teraz, keď sa Mallorca vráti do La Ligy, je možné, že Kubo opäť zavíta na Baleárske ostrovy.

Samotný stredopoliar by sa rád dočkal takéhoto riešenia, pretože pozná klub, mesto, fanúšikov a predovšetkým hráčov, s ktorými mal možnosť hrať pred dvoma sezónami.

V tejto súvislosti však môže ísť o problémy v ekonomických aspektoch – v súčasnosti nie je známe, či by sa Los Bermellones mohli dohodnúť s Realom Madrid o ďalšom hosťovaní.

Najmä pretoto, že na obzore sú ďalšie kluby s väčšími finančnými možnosťami, napríklad Espanyol alebo Betis.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
8 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

8
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x