Domov Novinky Lucasov čas

Lucasov čas

Pri absencii zraneného Daniho Carvajala prichádza Lucasova chvíľa. V ďalších zápasoch bude s najväčšou pravdepodobnosťou hlavným pravým obrancom.

Vázquez odohral v bielom drese už 326 zápasov. Za ten čas strelil 33 gólov a zaznamenal 59 asistencií. Galícijčan však stihol spoznať aj špecifiká hry v defenzíve.

Na pravej strane obranného bloku odohral až 90 zápasov. Keď Carvajal musel počas prestávky proti Granade opustiť ihrisko so zranením, Lucas bol prvou voľbou, ktorá nahradila Daniho.

Najpamätnejší výkon 32-ročného hráča na poste pravého obrancu bol v sezóne 2021/22 s Barcelonou, keď svoj skvelý výkon zavŕšil víťazným gólom v 93. minúte na Camp Nou.

Pred sezónou bol Lucas takmer neustále nasadzovaný do všetkých možných funkcii na pravej strane: od krajného obrancu, cez stredopoliara až po pravého krídelníka.

Neskôr však po strete s Busquetsom utrpel zranenie, ktoré ho vyradilo na 11 zápasov. Do tej doby strelil dva góly a zaznamenal osem asistencií. Poslal aj pas na posledný gól v El Clásicu, keď Benzema premenil jeho prihrávku šikovnou strelou pätou.

Aj v aktuálnej sezóne musel Vázquez hrať v defenzíve v zápase s top rivalom. Hovoríme o madridskom derby. Tentoraz však mali Los Blancos smolu a prehrali 1:3. Šťastie nemal ani samotný Lucas, keďže všetky góly strelil súper z centrov z jeho strany. Dvakrát skóroval Morata a raz Griezmann.

Ancelottiho alternatívnou voľbou, ktorá by nahradila Carvajala, by mohol byť Nacho. Ak však vezmeme do úvahy skutočnosť, že v tomto prípade by tímu zostali len dvaja strední obrancovia, kapitán sa pravdepodobne neposunie bližšie k postrannej čiare. Jeden z hráčov Castilly, ako napríklad Vinícius Tobías, môže byť povolaný ako Vázquezov náhradník.

zdroj: as.com