Domov Novinky Lokomotiv Kuban 74-78 Real Madrid Baloncesto (video)

Lokomotiv Kuban 74-78 Real Madrid Baloncesto (video)

Real Madrid musel prekonať únavu po úspešnom turnaji Copa del Rey a v Rusku naši hráči opäť nastúpili v zápase Euroligy.

Agresívny Lokomotiv sa rýchlo ujal vedenia (16-3 v 5. minúte) a nevýrazný Real Madrid sa len ťažko dostával do zápasu. Síce prvú štvrtinu naši prehrali o 5 bodov (18-23), ale v druhej štvrtine už stáli pevne oboma nohami na palubovke. Zlepšili obranu, vybudovali si priestor a postupne sa vďaka skvelým výkonom Rudyho a Mirotica v útoku a Mejriho pod oboma košmi dostali do vedenia (36-40).

Aj keď Real držal opraty zápasy už pevne vo svojich rukách, tak Rusi sa stále snažili vyrovnať hru. To sa im dve minúty pred koncom tretej štvrtiny podarilo (53-53), ale následná prítomnosť Slaughtera opäť pomohla Realu vybudovať si štvorbodový náskok (54-58). Los Blancos stavili v poslednej časti hry na obranu. Svoj náskok sa im podarilo vylepšiť na 11 bodov, ale minútu pred koncom bolo vďaka šnúre 14-3 Lokomotivu opäť vyrovnané (74-74). Real však koncovku zvláda, o čom sa fanúšikovia mohli presvedčiť aj vo finále CdR proti Barcelone. Bourousisovi sa podarilo zablokovať Browna, najlepšieho hráča Lokomotivu a deväť sekúnd pred koncom už bolo rozhodnuté v prospech Realu (74-78). Našimi najlepšími strelcami boli Sergio Rodríguez (16 bodov) a Sergio Llull (15 bodov).

Strelci:

Lokomotiv Kuban 74 (23+13+18+20): Simon (14), Kalnietis (15), Likhodey, Brown (21), Hendrix (12); William, Grigoryev (5), Jasaitis, Kolyushkin, Zubkov (2), Maric (5), Zhukanenko.

Real Madrid 78 (18+22+18+20): Llull (15), Rudy Fernández (7), Darden (2), Mirotic (12), Bourousis (9); Sergio Rodríguez (16), Draper, Díez, Reyes (4), Slaughter (7), Mejri (6).