Domov Novinky L’Équipe: Arábia láka Ramosa veľkými peniazmi

L’Équipe: Arábia láka Ramosa veľkými peniazmi

Legende Realu Madrid vyprší zmluva s PSG po skončení tejto sezóny. Zatiaľ nie je jasné, aká bude budúcnosť bývalého kapitána kráľovského tímu, ale saudskoarabský klub mu ponúka zmluvu, podľa ktorej by mohol ročne zarobiť 30 miliónov eur v čistom.

Autor: Marek
0 komentár

Keďže PSG už prakticky nemá čo stratiť, okrem zabezpečenia titulu v Ligue 1, sa musí pustiť do skladania kádra na budúcu sezónu. Na brehoch Seiny panuje veľa pochybností o dvoch hráčoch, Leovi Messim a Sergiovi Ramosovi.

V prípade prvého menovaného prebiehajú rokovania, hoci v parížskom klube zavládol pesimizmus, a neistota panuje aj v prípade druhého menovaného.

Klub zatiaľ nepredložil andalúzskemu obrancovi ponuku na predĺženie zmluvy a tento proces, ktorý by mal trvať dlho, bol odložený až do konca sezóny.

Aby toho nebolo málo, do hry vstúpili aj peniaze zo Saudskej Arábie. Ako odhalil denník L’Équipe, Al-Hilal za hráča ponúkol 30 miliónov eur v čistom za sezónu, čo je výrazne viac, ako dostáva v Paríži. Klub z Rijádu je ochotný ísť do výšky až 50 miliónov eur za sezónu.

Zdá sa, že táto ponuka zostala bez odozvy. Arabská krajina, ktorá sa uchádza o usporiadanie majstrovstiev sveta v roku 2030, sa snaží prilákať veľké hviezdy, aby sa futbal viac medializoval. Urobili tak aj s Cristianom Ronaldom ešte v decembri.

Ramos, ktorý s PSG ešte nerokoval, sa ešte musí rozhodnúť o svojej budúcnosti. Španiel, ktorý bol v tejto sezóne kľúčovým hráčom Galtiera, podnietil Parížanov k zamysleniu po tom, čo bol najlepším hráčom svojho tímu v stretnutiach s Bayernom Mníchov, ale to nestačilo na to, aby sa zabránilo katastrofe, ktorou bol ďalší skorý odchod PSG z Ligy majstrov. Jeho výkony vyvolali interné úvahy o hypotetickom predĺžení zmluvy.

PSG zatiaľ chce všetko držať pod pokrievkou. Klub mlčí o tom, že podniká kroky k rokovaniam so Sergiom Ramosom, ktorý vo Francúzsku zarába 791 000 eur mesačne v hrubom.

Al-Hilal by mohol Španielovi platiť štyrikrát toľko a Parížania nevylučujú, že mu ponúknu nižšiu zmluvu, ako je tá súčasná, keďže im hrozí riziko z nových pravidiel Finančnej fair play, ktoré začnú platiť od júna. Ramosova budúcnosť je momentálne neznáma.

zdroj: lequipe.fr

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x